Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preţul mic l-am văzut, tehnologia nu prea ... Sau poate unii trăiesc încă anii 2000 ...

    Comment


    • Mai degraba traiesc inca in anii 2000 ...si se uita doar la ce are data de fabricare 2000
      Luciano2 toate ruginesc...problema-i in cat timp. La mine, la vechea masina, a dat rugina dupa 9 ani (pe aripi)

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Dacia ruginește, fie ca va place sau nu. Asta e, tehnologie cu preț mic, nu prea se împacă nicăieri în lume.
        De acord cu tine , insa mi-ar place sa vad ca e ferita de rugina minim 6-7 ani(pentru pretul care-l cere) , nu sa vad ca apare cancerul dupa nici 1 an cum gasim acum la L2.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Păi şi la mine vechiul Logan a început să fie ciupit după 12 ani..când l-am şi vândut.

          Comment


          • A mea are un an si 3 luni...si vad ca nu a aparut. Nici macar unde a fost lovita (cineva mi-a raschetat masina in parcare acum o luna si ceva). Sa speram ca asa ramane si peste 5-6 ani...

            Comment


            • Eu p'asta cu rugina la L2 după 1-2 ani n-o cred. N-am vazut niciunul ruginit până acum..si chiar mă uit după ele ca relativ proaspăt posesor.

              Comment


              • sunt cazuri...au fost si pe aici pe forum. Dar sunt cazuri foarte izolate.

                Comment


                • Unde-s alea să le văd şi eu? Poate or fi maşini lovite.

                  Comment


                  • A mea a ruginit dupa 1 an de zile si la vreo 2 prieteni, asa la o prima strigare.

                    Comment


                    • bagă poze să vedem..am mai auzit de la unii da nici unu n-a postat poză

                      Comment


                      • Am pus poze la momentul respectiv. Cauta în acest topic.

                        Comment


                        • Nici eu nu am vazut niciun L2 cu rugina, nici macar piscat. In schimb am vazut la mult laudatele masini (de hater-ii de Dacia, nu dam nume) : Skoda Octavia 2 (fix in bot la semnul de skoda), Megane 3 (la aripi) si un Corsa tot la aripi. Din intamplare pe toate le-am vazut in parcarea unui bloc de resedinta, deci se intampla si la case mai mari. Eu totusi tind sa cred ca sunt cazuri izolate,daca sunt cele la L2. Mi se pare ca Dacia scoate lucruri din ce in ce mai de calitate, evident pastrand proportiile deoarece sunt low-cost.

                          Comment


                          • Dacă voi nu ați văzut, asta nu înseamnă că nu există și ca atare acceptați și părerile celorlalți, ca relatează din experienta proprie.

                            Comment


                            • @aris86
                              Mda..m-am uitat la o parte din postările tale...nu le-am văzut pe toate..dar pe cel cu rugina sub cheder..şi asta mă pune pe gânduri..tre să verific şi eu şi să iau măsuri de acum.

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Dacă voi nu ați văzut, asta nu înseamnă că nu există și ca atare acceptați și părerile celorlalți, ca relatează din experienta proprie.
                                Sigur ca ai dreptate, nu pun la indoiala mai ales parerile celor patiti. Nu e vorba ca nu accept parerea sau nu cred insa din ce am vazut pana acum tind sa cred ca nu e o problema generala ci una punctuala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google