Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un cheder mai urat nu puteau sa puna !

    Comment


    • Mltumesc Marian SLZ! e o chestie care mi-a scapat cand am desfacut chederele. Stiu ce o sa fac inainte de a ma duce la revizie, caut un adeziv transparent, oare siliconul este bun? nu trebuie sa lipeasca defintiv cum face superglue.......chederul streasina este si el lipit pe undeva? oricum cei de la Dacia sunt nesimtiti la faza asta, daca te proptesti in cheder mai tare se dezlipeste......
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Am si eu o intrebare... chederul de la usa/prag sofer/pasager este lipit? Mie mi-au refuzat garantia, motivand ”interventie neautorizata asupra chederului”.
        Personal n-am vazut nici o masina sa aiba chederele lipite, si mi-au trecut prin curte citeva masini... niciuna n-avea chederul lipit, chederul e infipt in buza aia de tabla a pragului si de-aia are armatura de otel la interior ( care o vedeti voi ca rugineste ) ca sa il tina presat cauciucul chederului de buza aia de tabla si sa nu iasa de acolo. Se monteza batut cu ciocanul de cauciuc ( de-ala de asezat placile de gresie )
        Daca ar da cu adeziv pe acolo pe unde sta chederul ati gasi sigur adeziv si pe mocheta si pe tapiterie, lucru care nu s-a intimplat la nimeni. A gasit cineva tapiteria ,mocheta minjite cu adeziv ( prenadez ) ? Eu n-am auzit pina acum pe nimeni...

        Comment


        • Eu cred ca este o lipitura pe post de sigiliu, fara nici un rost dpdv mecanic, sa aiba justificare in caz de garantie, oare mai sunt locuri in masina cu surprize de genul asta, marcaje de siguranta, ei se asteapta ca propietarii sa umble pe ici pe colo.......
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Bogdan_cr,sigur e lipit!Am facut pozele azi,dupa ce colegul aris86 a deschis subiectul.Daca vrei trec maine pe la tine sa *vede si ochii lu matale*.Lipitura e supeficiala,probabil cu rol de sigiliu,dar este!Si daca vrea dorel de la garantie sa ti-o traga,o face fara preludiu!

            Comment


            • Laguna 1, 2, 3 are chedere lipite...si lipite bine incat nu poti sa le dezlipesti. Sunt lipite pe toate suprafata.

              Comment


              • Salutare tuturor, daca tot sunt membru aici, am zis sa postez si ce am patit eu cu loganul, am luan un logan ph2 laureate nou in noiembrie 2011 iar in decembrie 2011 din neatentie + ghinion am zgariat un polo parcat neregulamentar. Am zgariat usa dreapta stanga spate + aripa dreapta spate. aveam portiuni de 5 cm pe 2 cm unde se vedea efectiv tabla goala. Si a ramas asa pana in aprilie noul an cand am vopsito. Vroiam sa spun ca nu am avut nici un pic de rugina timp de patru luni cat o fost iarna, si nici dua 3 ani de cand am dato. Ce sa zic, poate am avut eu noroc

                Comment


                • Da bravo ma ca nu ti a ruginit cotelul...nu trebuie sa zici pe toate topicurile ! Pune o poza sa vedem si noi !

                  Comment


                  • [QUOTE=Marian SLZ;1650250
                    Daca vrei trec maine pe la tine
                    [/QUOTE]

                    Poti sa vii, mi-ar face placere sa ne vedem. Cit despre lipit chederul la calicia proverbiala marca Dacia - Reno ma mir ca au facut atita risipa de adeziv, uite poate le dam inca o idee de reducere a costurilor...

                    Comment


                    • ....chederul e lipit si la cea fabricata in decembrie 2013 , dar si la cea fabricata in iunie 2014
                      ...probabil au facut asta in ciuda unora care doresc neaparat sa denigreze

                      Comment


                      • Pai la mine nu a fost lipit de cand am cumparat-o. Asa a fost tot timpul, in fine, de aia era bine sa fie trecut pe cartea tehnica orice operatiune, ca sa nu te mai certi apoi cu morile de vant.

                        Comment


                        • Asta e pretext absurd inventat de prosti. Cum mama dreaq sa refuze garantia ca e dezlipit chederul? Poate ca am dat cu piciorul din greseala si s-a desfacut! Chederul ala nu e lipit din fabrica, cel putin la mine ( masina din 2012)
                          Ar trebui sa le faci reclamatie la opc si sa te certi cu ei la sange. Sunt magari si altfel nu ii poti trata
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Mai merg maine la reprezentanta de unde am cumparat si daca si de aceasta data vor refuza, urmeaza reclamatia la OPC.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Am si eu o intrebare. Cei care ati luat de curand logan/sandero si nu ati montat alarma sau altcveva, chederul de la usa/prag sofer/pasager este lipit? Mie mi-au refuzat garantia, motivand ”interventie neautorizata asupra chederului”. O sa merg la reprezentanta de unde am cumparat masina, si in caz de refuz, urmeaza reclamatie la ANPC. Sunt in stare sa anuleze orice, numai sa nu beneficiezi de garantie.
                              Ti-ai facut programare la "prietenii comuniiiii"?
                              Maine la 10 sunt si eu la ei pentru a ridica masina,daca e facem echipa acolo
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Eu ma duc la 17, oricum mi s-a acrit de ei si de dacia. Sa vezi ce frumos arata o reclamatie la ANPC. Maine o sa-i pun sa treaca in carnet toate interventiile la masina cu stampila cu tot, ca le au electronic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google