Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te prindea mai bine poza cu toporul in spate,sincer fara misto.Asta-i prea impersonala.Scuze pt offtopic

    Comment


    • Visati vise !
      Nu este nimeni obligat sa ofere masina de inlocuire
      La anumite marci piesele lipsa stoc vin in aprox 1 luna.

      Am masini cu motoare stricate pe care le livrez reparate (cu motoare noi) dupa aprox 6 luni. Daca voi va plangeti pt 5-6 zile, aia ce sa mai zica?
      Pe mine ca si service nu ma obliga nimeni sa am stoc de piese. Nu am nici un interes sa tin banii blocati in piese ca poate , la un moment dat, vreodata, vine cineva care are nevoie de ele.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Numai ca aici e vorba de un amarat de ambreiaj productie europeana, nu de un motor nou de masina japoneza.
        Last edited by mr.K; 10 March 2017, 20:44.

        Comment


        • Originally posted by dsign View Post
          Visati vise !
          Nu este nimeni obligat sa ofere ....

          Pe mine ca si service nu ma obliga nimeni sa am stoc de piese. Nu am nici un interes sa tin banii blocati in piese ...
          Pai daca mergem pe ideea că pe mine reprezentanta cu suficientă cazuistica in ceea ce privește calitatea ambreiajelor de L2, nu mă obligă nimeni și mă doare la basca de clienții care mi-au băgat bani in cont, atunci sa nu ne mai mirăm/indignam că românașii prefera să aducă troace SH de afara.
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Aceias problema o am si eu cu cutia robotizata. Am fost la service si mi-au spus ca asa fac robotizatele...Este super fustrant uneori in aglomeratie sa dea in nas asa .Si data viitoare cand ma mai duc pe la ei, am sa ii intreb de curiozitate, daca suportii motor+ cutie intra in garantie.. La asfel de smucituri am impresia ca or sa pice destul de repede.

            Comment


            • Face așa de la început sau după un anumit rulaj?
              Care dealer Dacia ti-a zis că " asa face toate"?
              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

              Comment


              • De la un numar de km..nu stiu sa spun exact pe la cat a inceput sa faca .. dar a inceput treptat ...agravanduse in timp.
                La Meridian fusesem

                Comment


                • Cati km are masina acum?

                  Comment


                  • aprox 11000

                    Comment


                    • Probabil ca discul de ambreiaj e din materiale eco.

                      Comment


                      • Nu sunt sigur daca ar fi de la discul de ambreaj.. nu face de fiecarea data.. cel mai rau este atunci când stai intr-o coloana de masini se se mai inainteaza cate putin si incet .. Frecusul asta o da peste cap. Parerea mea este ca uneori tine ambreajul cuplat in loc sa il lase sa alunce putin

                        Comment


                        • Pai atunci se incinge ambreiajul.

                          Comment


                          • Celălalt coleg are 7500km și tot 0,9 Tce!

                            Deci "asa face toate" din cauza ambreiajului de kkt pus de Dacia!

                            Mai rămâne să apară și la 1,5 Dci

                            Și când te gândești că rolul acestei cutii este sa ofere confort in circulația aglomerata urbana!
                            Last edited by tipicarul; 13 March 2017, 00:19.
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • La 1,5 ai masaj și cu manuala, nu ar fi exclus sa apară și la 1,5 dci.

                              Comment


                              • Colegii cu easy-R puteti pune un filmulet cu 5 min prin oras? Sa vedem cum schimba etc?
                                Si cu incredere...postati si pe topicul de consum (evident, cu poze )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google