Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by C.Mike View Post
    Si uite asa se inclina balanta in favoarea easy-r (= sotie fericita) [emoji3]
    Inclina pentru ca intr-adevar este mai grea... si fizic si tehnologic si valoric .

    " strugurii sunt acri doar pentru cei care nu pot ajunge la ei "
    Last edited by georgstelsib; 3 June 2017, 13:44.

    Comment


    • Pe naiba...toti strugurii low cost sunt acrii in ziua de azi, totusi pentru multi costa cat o mica avere, asa ca...mai mesteci in ceaun si te gandesti de doua ori la niste struguri, ce-i banui acrii, dar parca ti-e pofta...

      Comment


      • Hello

        Am primit si eu ieri masina, conducand o manuala foarte mult timp, mi s-a parut foarte ciudat sa conduc o automata, mai ales la Easy-R cum are golul ala de putere. Usor usor incep sa ma obisnuiesc cu ea, ieri am fost stresat cand conduceam prin oras, azi dimineata in drum spre munca am fost mai relaxat.

        Dealerul mi-a confirmat ca stand in D la semafor e ca si cum ai sta cu ambreiajul calcat dar "stai fara griji, ai garantie" , dar a zis ca s-a obisnuit ca la semafoare care au o durata lunga sa treaca in N, ca oricum intra Start&Stop in actiune. Momentan inca mai am obiceiul sa caut ambreiajul cu piciorul stang din cand in cand, mai ales la opriri

        Comment


        • Dealerul mi-a confirmat ca stand in D la semafor e ca si cum ai sta cu ambreiajul calcat dar "stai fara griji, ai garantie"
          Si nu l-ai intrebat ce faci dupa ce iese din garantie? Poti sa mai stai fara grija? Cat timp rezista rulmentul de presiune?

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Si nu l-ai intrebat ce faci dupa ce iese din garantie? Poti sa mai stai fara grija? Cat timp rezista rulmentul de presiune?
            Nu stiu cum va fi, daca intampin probleme cu ambreiajul si va trebui schimbat pe garantie, probabil dupa voi ajunge si eu la concluzia ca la semafor sa o tin in N.

            Comment


            • Deci 500 e cheltuiţi cu folos.
              Eu de 600 e am luat tapiţerie piele, măcar mă simt bine înauntru, şi oricum e reconfortant că are 3 pedale.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Si nu l-ai intrebat ce faci dupa ce iese din garantie? Poti sa mai stai fara grija? Cat timp rezista rulmentul de presiune?
                Tocmai am primit informatia: 9 ani, 3 zile, 22 ore +- depinde de nivelul de hatereala ce il ai in sange.

                Comment


                • Tocmai am primit informatia: 9 ani, 3 zile, 22 ore +- depinde de nivelul de hatereala ce il ai in sange.
                  Vezi ca faci flame inutil.
                  Era o intrebare pentru cineva care a raspuns.
                  Intrebarea era de bun simt, la obiect.
                  Postul tau nu e nici de bun simt, nici la obiect.
                  Ai report!

                  Comment


                  • ^^Tu nu ai adus nimic constructiv in topicul asta numa intepaturi ieftine.

                    Ce poate Dacia sa iti ofere in cel mai bun caz? Un ambreaj ce il schimbi pe la 90.000 km, cea ce e mai mult decat rezonabil.

                    Cel mai rau caz, il schimbi odata la 10k, ii dai in judecata cat esti in garantie si iti smulgi peri din cap. Momentan nu avem date destule despre problema asta, in afara de o mana de oameni ce au fost cu masina in garantie si si-au rezolvat problema pt moment.

                    Comment


                    • Momentan, sunt date despre cutia asta. Oamenii care au apelat la garantie, au facut-o dupa doar cateva mii de km.
                      Trist.

                      Comment


                      • Originally posted by Onixer View Post
                        Hello

                        Am primit si eu ieri masina, conducand o manuala foarte mult timp, mi s-a parut foarte ciudat sa conduc o automata, mai ales la Easy-R cum are golul ala de putere. Usor usor incep sa ma obisnuiesc cu ea, ieri am fost stresat cand conduceam prin oras, azi dimineata in drum spre munca am fost mai relaxat.

                        Dealerul mi-a confirmat ca stand in D la semafor e ca si cum ai sta cu ambreiajul calcat dar "stai fara griji, ai garantie" , dar a zis ca s-a obisnuit ca la semafoare care au o durata lunga sa treaca in N, ca oricum intra Start&Stop in actiune. Momentan inca mai am obiceiul sa caut ambreiajul cu piciorul stang din cand in cand, mai ales la opriri


                        Felicitari pentru achizitie!
                        Cand ai lansat comanda? La mine dureaza vreo 3,5 luni pana o livreaza, comandata prin martie si vine in iulie!


                        Daca tot intra stop-start mai este cazul sa o scoata in N?

                        Comment


                        • Multumesc, comanda am dat-o la sfarsitul lui martie, masina ajungand pe la sfarsitul lui aprilie la ei. In legatura cu stop start-ul, l-am intrebat eu ca in caz ca nu intra, ce fac, stau cu ea asa, cu ambreiajul calcat? La care a raspuns ca o pot pune in N. Din cate am observat, daca dezactivez stop-start-ul dupa ce m-am oprit, nu mai opreste motorul (am incercat asta de vreo 3 ori, inca nu e concludent testul)

                          Comment


                          • Cine să oprească motorul, după ce te oprești?

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Onixer View Post
                              . In legatura cu stop start-ul, l-am intrebat eu ca in caz ca nu intra, ce fac, stau cu ea asa, cu ambreiajul calcat? La care a raspuns ca o pot pune in N.
                              O pui in N si tragi frana de mana si iti intra instant stop-startul.In felul asta nu uzezi nici rulmentul de presiune si nu arzi nici becurile de stop de pe spate,stand tot timpul cu piciorul pe frana la semafor
                              Last edited by aurbrz; 6 June 2017, 18:25.

                              Comment


                              • Dar in coloana cum mergeti? Adica 50 de masini, un sens giratoriu...acolo ce naiba ar trebui facut?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google