Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.8l si 300CP? Vor sa-l testeze pe Logan inainte de a-l pune pe Megane RS?

    Comment


    • Asa cum au testat motorul de 1.9 pe solnita.

      Comment


      • 1.9 D 64 cp l-au pus pe Solenza pentru ca l-au scos de pe masinile lor. Motorul s-a pus prima data pe Renault 19 in 1992, apoi pe Megane I incepand cu 1996.

        Ce nu le-a mai trebuit lor, le-au dat celor de la Dacia.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • destul de discret faceliftul la exterior, nimic nou, un duster intrat la apa... sa vedem interiorul

          bine macar ca avem tehnologie led pt luminile de zi. ar fi fain ca si blocurile optice spate sa fi beneficiat de acelasi tratament, daca tot am inceput sa vorbim de semnaturi luminoase si la dacia.. evoluam

          nu cred sa opereze modificari ale trenului de rulare si sasiu pt puterea asta. totusi, 125 de cai raportat la masa loganului, si turbo, sunt multi, cel putin echivalentu unui 2.0tdi 150 de cai de pe un passat

          1.2tce exista si in varianta de 115 cai, nu tre musai 125, mai degraba o sa puna varianta entry level de 1.2T
          Last edited by cristi....; 15 September 2016, 14:28. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Facelift destul de discret per ansamblu, cel putin pe partea exterioara / frontala. Mai bine totusi pastrau linia interesanta la buza barei fata - deja devenise un element distinctiv pentru Logan/Sandero. Acum parca arata prea "cuminte" si "rotund".
            Sper sa nu vina acele 4 beculete led impreuna cu cateva sute de euro suplimentar la pretul masinii, atunci nici nu ar mai merita mentionate.
            Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

            Comment


            • eu nu reusesc sa numar cele 4 dreptunghiuri din far, mie imi da la socoteala numai 3 )

              daca au pus led fata - spate macar un 200 de euro sa se adauge la pretul final; din punctul meu de vedere merita; fiabilitate sporita, tehnologie la indemana, nu mai e asa scumpa ca acu cativa ani, asa ca de ce nu

              ar trebui sa fie benzi led pt semnatura luminoasa, nu 4 beculete
              Last edited by cristi....; 15 September 2016, 14:38.

              Comment


              • 200 euro pentru niste leduri? Fii serios. Poate daca ar avea si pe spate.

                Comment


                • pai are si pe spate

                  Comment


                  • mda...sorry...nu am citit tot articolul.

                    Comment


                    • eu zic ca nu va fi 1.2tce pe logan facelift, ci 0.9tce in varianta de 100cp. nu fac pariuri, dar daca as face, cred c-as bea cateva beri de la multi de-aici de pe forum ...si de alte siteuri "de specialitate"...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • o fi si vreun dci de 110 cai?

                        Comment


                        • Si eu zic 100% ca va veni cu 0.9 tce 100/105 sau chiar 110 cp.

                          Comment


                          • Ce de "surse", aia oficială e câh.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              Ce de "surse", aia oficială e câh.
                              Arata binisor.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ne auzim, joi 29 septembrie ora 10:45, sa urmărim live lansare X52/B52/L52. Apoi vor urma comentariile de după lansare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google