Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • luminile de zi cu led cred ca vor fi f asemanatoare cu cele de pe clio 4 facelift

    daca va uitati la c4f, seaman izbitor la banda cu leduri

    oricum, si in poza de la dacia se vede ca ledurile nu-s numai pe laterale, banda se continua si jos, la baza pana la un punct

    la farurul din dreapta, in oglinda, se vede unde se termina banda led, unde am pus eu linia rosie

    seamana, chiar f bine

    la logan s-ar putea sa se continue si in partea de sus, pe toata lungimea, nu-mi dau seama f bine dar parca aia e banda din interior de sus. cred ca va fi exact ca la clio 4, acelasi model dar cu josul in sus
    Attached Files
    Last edited by cristi....; 15 September 2016, 21:25.

    Comment


    • Vezi să nu, X98 ph2 e "mai altfel" exemple :
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Ne auzim, joi 29 septembrie ora 10:45, sa urmărim live lansare X52/B52/L52. Apoi vor urma comentariile de după lansare.
        Mor de nerabdare ! Sa vad de unde au mai facut reduceri de costuri !
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Alea o sa le vezi, doar după ce cumperi un exemplar și începi sa boscoderesti la masina. E recunosc faptul ca reno, începe sa scoată elemente de pe o mașină odată cu trecerea timpului, după ce a lansat un model nou.

          Comment


          • Mi se pare mie sau jantele sunt mai mari?

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Ce de "surse", aia oficială e câh.
              "În concluzie, veți putea descoperi la ediția din acest an a Salonului Auto de la Paris toate evoluțiile de care au beneficiat cele patru modele, atât la exterior, cât și la interior sau în materie de motorizări. Toate acestea vă vor fi prezentate cu ocazia conferinței de presă din ziua de joi, 29 septembrie, ora 10:45, ce va avea loc la standul Dacia (hall 1)."

              Sper ca aniverseaza si ei 10 ani de Prestige asa cu cativa caluti peste 105, de dragul fascinatiei low-cost-ului.

              https://www.youtube.com/watch?v=O6TsvKsB-oM
              Last edited by vitriol; 16 September 2016, 08:51.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Sursa oficiala e chiar câh.
                Data, ora conferintei de presa si locul poate ajuta pe cineva. Nimeni?
                Poate transmit in direct televiziunile.

                Comment


                • mr. K :
                  1) Daca spui ca "Sursa oficiala e chiar câh. " inseamna ca ai citit ce scrie acolo, prin urmare stii raspunsul la intrebarea ta.
                  2) Daca nu ai citit "sursa oficiala" inseamna ca comentezi degeaba.
                  3) Daca nu ai citit "sursa oficiala" puteai sa vezi exact la raspunsul dinaintea ta raspunsul la intrebarea ta.

                  Comment


                  • Dupa nume esti turc, deci e posibil sa nu fi inteles ce am scris, fiind in romaneste.
                    Tocmai, ca am citit, am vazut data, ora ...si ironia e ca nu ajuta cu nimic pe cineva care vrea detalii despre masina, decat sa-si puna fundul in avion si sa se duca la Paris.

                    Spor la ascutit unealta taietoare.
                    Last edited by mr.K; 16 September 2016, 09:50.

                    Comment


                    • Nu se sesizeaaza nimeni? se poate jigni asa gratuit pe forum? Cred ca iarasi cineva a intrecut o limita. Dar poate ne-am obisnuit toti cu injurii gratuite din partea unuia care inflameaza fiecare thread.
                      Poate o face ceva butonul ala de report

                      ---poate vom fi indreptatiti sa ne luam si de username-urile utilizatorilor, daca se permite. Am eu o idee de la ce poate veni litera "k" in noul limbaj de facebook.
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu vad nicio jignire. Dimpotriva, omul s-a luat ca boala de om sanatos de mine, dar o pun pe seama unei neintelegeri a ceea ce am scris.

                        Deci, iubitorii de nou in ale auto isi pot rezerva bilete:

                        Visit the 2024 Paris Motor Show, which brings together the automotive industry and showcases the latest car models
                        Last edited by mr.K; 16 September 2016, 10:39.

                        Comment


                        • Sursa oficiala nu câh, e kk. Ne spune ca Dacia va participa la salonul auto de la Paris cu ceva schimbari la masini. Asta stiam si noi. Cu ce ne lamureste? Ce motorizari noi zice sursa oficiala ca vor fi pe noile masini restilizate?

                          Comment


                          • Pai inainte mai avea cate unul un verisor al carui coleg stia pe unul care lucra la fabrica portar, si de la ala apareau scurgeri de informatii.
                            Acum, nimic.

                            Comment


                            • Când s-a lansat iphone 7 sau note 7 v-ati dus in sala ca sa asistati la prezentarea produsului. Majoritatea s-au uitat pe net, probabil cum vor face si acum.
                              ”Cei interesați vor putea urmări conferința de presă Dacia în direct pe www.renault.com și pe www.facebook.com/Dacia.”

                              Originally posted by pilifida View Post
                              Nu se sesizeaaza nimeni? se poate jigni asa gratuit pe forum? Cred ca iarasi cineva a intrecut o limita. Dar poate ne-am obisnuit toti cu injurii gratuite din partea unuia care inflameaza fiecare thread.
                              Poate o face ceva butonul ala de report

                              ---poate vom fi indreptatiti sa ne luam si de username-urile utilizatorilor, daca se permite. Am eu o idee de la ce poate veni litera "k" in noul limbaj de facebook.
                              Unde este jignirea, ca tot o caut si nu o gasesc? Probabil ti se arata doar tie.
                              Last edited by aris86; 16 September 2016, 11:59. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • era sa-i raspund si eu lui pilifida (nu am gresit nici o litera nu?) dar ma abtin ca as fi off.

                                e bine totusi ca dacia va fi reprezentata ca brand in Franta. ca nu va fi mai nimic nou (parerea mea) , doar lucruri imprumutate de la fratele mai mare , asta e...
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google