Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Seba View Post
    ... ca 6600 cat au dat pe-un 1.4mp3...uita-te sa vezi, procentual, cate 1.4mp3 chele sunt...
    La motorul 1,4mp3 putem asculta și sidiuri cu muzică?
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • K, crezi ca in 6 ani de vanzari in paralele din 8 in total, tu crezi ca din 2005 pana in 2006 s-au vandut atat de multe 1.4 incat 1.6_16v n-a avut ocazia sa recupereze decalajul din 2006 pana in 2013? pana si in armata aia de 1.4-uri, majoritatea nu erau laureate, ci ambiance sau in echiparea "trotineta cu cabina".

      Originally posted by Cherubino View Post
      La motorul 1,4mp3 putem asculta și sidiuri cu muzică?
      depinde de caz. la al nevesti-mii, se putea asculta si la sidi, are abs, dar n-are a/c, ca la nevasta-me nu-i place aerul conditionat o data ca-i friguroasa si-o data ca daca il folosesc la mine in masina, se vaita c-o doare capul. sinusurile sau cosinusurile, ceva pe-acolo pe la trigonomterie cum zicea, mergea muzica la sidi pana l-am aruncat eu afara cu difuzoare cu tot, ca sa fie masina mai usoara
      la asta al meu, cu overclock (16volti) n-am vrut eu culoarea aia cacanie pe interior si jantele lor de aluminiu, altfel cred ca imi luam prestige. oricum jantele la laureate au costat de 2 ori diferenta pana la prestige. dar na, mofturile, ca sa nu zic "domnia si prostia", se platesc
      Last edited by Seba; 6 October 2016, 17:20. Reason: Automerged Doublepost
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • n 6 ani de vanzari in paralele din 8 in total, tu crezi ca din 2005 pana in 2006 s-au vandut atat de multe 1.4 incat 1.6_16v n-a avut ocazia sa recupereze din decalaj 2006 pana in 2013?
        Daca te uiti ca toate taxiurile erau 1.4 chele, ca in 2004-2006 s-au vandut cele mai multe Logan-uri, apoi cu taraita, cand sa mai recupereze, daca firmele cumparau tot 1.4 intr-o veselie, iar dci-urile incepusera furtunos cariera cu injectoare praf?
        Degeaba aduci homar la petrecere la juma' de ora dupa ce toti s-au ghiftuit cu pizza.

        Comment


        • lasa ca in 2006 inca era coada la dacia la reprezentanta, pana in 2008. si din 2009 au inceput iar sa se vanda bine, da-le'ncolo de trocariciuri si tot 1.4 era top vanzari. apropo de dci-uri, de cand a iesit ala de 85cp, cu "i rosu" s-a cam terminat povestea cu injectoarele. uitandu-ma pe forumurile din germania si anglia, aia n-au prea avut probleme cu ele, la fel cum nici vw n-a prea avut probleme in vest cu injectoarele, doar la noi, la bulgari, la turci, la rusi. adica avem noi aditivul ala smecher in motorina furata din tir sau de la cfr care strica injectoarele, altfel nu vad cum de in secial la noi, dieselele, aproape indiferent de marca, au probleme cu injectoarele si cu span in pompa de injectie
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • N-o mai tot cotiti; 16v nu s-a vandut intr-un procent insemnat, pentru ca era scumpa, iar lumea era speriata cand se vorbea despre un motor de peste o suta de cai; de consum vorbesc.
            Si acum, daca loganul primea un motor de peste o suta de cai si ar fi costat cu doua mii mai mult, tot motorizarea mai ieftina ar fi fost mai bine vanduta.
            Lumea alege in primul rand prin prisma pretului; marea majoritate. Si apoi clientii Dacia si nu vorbesc aici de firme, cumpara aceste masini pentru satisfacerea necesitatilor de zi cu zi; un concediu, piata, servici, vizite la parinti, rude etc. Nu cred ca cineva cumpara aceste masini din snobism; cei ce vor ca masinile sa ii promoveze intr-o clasa superioara, numai de ei stiuta, cumpara nemtoaice in draci. Nu conteaza anul si nr. de km; sa fie nemtesti si negre.
            Loganul, ramane...un produs Dacia; by Renault, daca vreti.
            Last edited by IancuMIC; 6 October 2016, 18:13.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Asteptam vanzarile la 1.0 sce. Suna a saracie sce-ul asta. Fix ce trebuie in Romania.

              Comment


              • @Iancu ... si totusi ... cand se inchide??

                By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Mda.
                  Am am vorbit, am glumit, am barfit, dar pana la urma subiectul s-a cam epizat; n-are rost sa batem campii. Recunosc si eu ma las furat de val uneori.
                  Am vazut, ce, cum, cat, de care, ce fel, a fost Dacia la Paris.
                  Prin urmare inchidem.
                  Asteptam sa vedem, sau mai degraba sa...citim, pareri ale posesorilor de modele facelift 2016.
                  Last edited by IancuMIC; 6 October 2016, 18:29.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google