Ce Nu Vă Place La Dacia Logan II?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Există și așa ceva, că doar nu degeaba am spus mai sus...

    Originally posted by Catalin S. View Post
    Serios? Tu chiar ai făcut macro să vezi ce se află acolo?
    ...și n-am "decât" 4 obiective. ))

    Cât despre orificiu, până să văd poza aia, chiar nu m-a interesat să aflu.
    Mi-e că dacă mă pun pe căutat defecte, cred că voi ajunge să dau foc la mașină.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Bine macar ca nu s-a decretat iar "asa face toate".

      Comment


      • Mie nu imi place faptul ca atunci cand conectez telefonul la bluetooth-ul masinii, Waze-ul nu se aude nici in telefon, nici in masina... Am un Huawei P10 Lite si radio clasic.
        Asa patiti si voi?

        P.s.: ca paranteza, imi place ft mult radio-ul, se conecteaza rapid, se aud foarte bine apelurile, vezi si agenda (nu ma asteptam). Doar chestia cu waze-ul sau google maps e aiurea...

        Comment


        • Și apelații / apelanții te aud la fel de bine ? In rest cu ceea ce te nemulțumește, nu este nicio problema de la radio. El comunica cu un telefon.

          Comment


          • Originally posted by iatagan View Post
            Mie nu imi place faptul ca atunci cand conectez telefonul la bluetooth-ul masinii, Waze-ul nu se aude nici in telefon, nici in masina... Am un Huawei P10 Lite si radio clasic.
            Asa patiti si voi?

            P.s.: ca paranteza, imi place ft mult radio-ul, se conecteaza rapid, se aud foarte bine apelurile, vezi si agenda (nu ma asteptam). Doar chestia cu waze-ul sau google maps e aiurea...
            se aude insa trebuie sa setezi ca sursa de intrare .bluetooth.deci nu o sa mai auzi radio,doar ce reda telefonul

            Comment


            • Vezi ca sunt 2 setari la bt. Una ptr apeluri și una ptr media (vezi în meniul telefonului)

              Comment


              • Ce nu imi place mie la Logan II?

                1. plasticile de la usi care scartie cand tii piciorul sprijinit pe ele
                2. mocheta foarte prost pusa si de slaba calitate
                3. modul de deschidere si balamalele portbagajului
                4. amplasarea butonului S&S
                5. lumina slaba la plafoniera
                6. sistemul de reglare (pe verticala si orizontala) pentru scaunul soferului

                Comment


                • Originally posted by iatagan View Post
                  Mie nu imi place faptul ca atunci cand conectez telefonul la bluetooth-ul masinii, Waze-ul nu se aude nici in telefon, nici in masina... Am un Huawei P10 Lite si radio clasic.
                  Asa patiti si voi?

                  P.s.: ca paranteza, imi place ft mult radio-ul, se conecteaza rapid, se aud foarte bine apelurile, vezi si agenda (nu ma asteptam). Doar chestia cu waze-ul sau google maps e aiurea...
                  Asa e si la mine desi pana acum vreo 4 luni sunetul de la navigatie se auzea in telefon fara sa afecteze radioul,dar acum,daca conectez telefonul prin bluetooth
                  nu se mai aud instructiunile vocale de navigare la waze,sygic si i-go(desi am setat la i-go ca sunetul sa se auda in difuzorul telefonului).
                  Ne ajuat cineva cu aceasta problema?

                  Comment


                  • Ai citit ce am scris eu?
                    De acolo cred ca e problema.

                    Comment


                    • Salut,

                      Pentru a auzi indicațiile Waze în difuzorul telefonului trebuie făcută setarea din attach. Se găsește în secțiunea "setări avansate". Dacă se dorește ascultarea prețioaselor indicații în difuzoarele mașinii, selectați ca sursă bluetooth așa cum au menționat colegii mai sus.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by iuorasn View Post
                        Asa e si la mine desi pana acum vreo 4 luni sunetul de la navigatie se auzea in telefon fara sa afecteze radioul,dar acum,daca conectez telefonul prin bluetooth
                        nu se mai aud instructiunile vocale de navigare la waze,sygic si i-go(desi am setat la i-go ca sunetul sa se auda in difuzorul telefonului).
                        Ne ajuat cineva cu aceasta problema?
                        Pana la urma,am gasit setarea corecta pentru rezolvarea problemei enumerate:
                        din setarile bluetooth trebuie debifat "utilizarea pentru media auto"
                        Attached Files

                        Comment


                        • Asa e, in plus, mai trebuie selectat din meniul masinii sursa "Media" si poti sa auzi orice zice sau canta telefonul. Scurtatura e in spatele volanului unde scrie "Source". Multumesc pentru info
                          Last edited by iatagan; 21 June 2018, 22:16.

                          Comment


                          • Că tot veni vorba despre leduri, dar pe un alt topic... și în speranța că nu s-a mai spus despre asta...

                            Nu îmi place că intensitatea ledurilor scade atunci când aprind pozițiile.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Asta pentru ca pozitiile sunt lumini de stationare. De-aia scade... codul rutier e codul rutier.

                              Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Nu doar la logan scade intensitatea...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google