Cat costa revizia la Logan 3?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Înlocuirea turbo la reprezentanță e aprox. 6.700 lei, piesa cu manoperă. Deci 1.340 €.

    Prin urmare 329 € e ok pentru încă 2 ani de GE.
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • catelullego Unde cumperi asa ceva daca cei de la vocea clientului nu mai raspund?Sau nu am inteles eu bine, pentru ca vreau si eu asa ceva.

      Comment


      • Probabil ca raspund si pe email insa nu-ti mai trimit acel mesaj de confirmare cu numar de inregistrare, cel putin eu nu l-am mai primit.

        Cel mai rapid cred ca rezolvi telefonic.

        Comment


        • Buna ziua

          Urmeaza sa se livreze un Logan 3 eco g, care va desfasura activitatea de Bolt Uber pe Bucuresti.
          Masina o cumpar cu bani directi fara finantare de la Dacia, deci nu am cum sa-mi interzica sau sa ma faca sa pierd garantia daca face uber. (am discutat cu dealerul, iar raspunsul a fost foarte clar, daca vi la reviziile conform fisei de intretinere masina ramane in garantie.)
          Problema este ca uleiul in regim de uber bolt nu va rezista atat de mult in Bucuresti pe cat cere dealerul, unde se merge in bara la bara cu 15 km/h maxim. De asemenea ma intereseaza sa tin masina peste 200 000 de km (poate si mai mult)
          Reviziile as dori sa le fac in privat (la un service de cartier, sau poate chiar eu cu mana mea la panda self service), am experienta, am mai facut revizii+ plus ca sunt pe youtube videoclipuri cu felul in care sa-ti faci revizia explicate, astfel incar oricine are maine sa poata sa-si faca singur revizia.

          Intrebarea este pentru cei care au mai facut asa ceva? se poate sa-mi fac singur reviziile in alt service ( sau chiar singur), fara ca aia de la garantie sa comenteze cand ma duc la revizia lor absolut nesimtita de 1200 de lei la 30 000?As vrea sa respect cele 3 revizii din 30 000 in 30 000 la reprezentanta, dar intre ele, din 10 000 in 10 000 sa-mi fac eu singur reviziile?
          A patit careva ceva sa comenteze cei de la garantie? ca uite domne codul de filtru de ulei nu mai e cel de fabrica, sau uite se vede ca ai pus cheia pe surubul de la scut....?
          Vreau daca se poate cineva care a mai facut asa ceva? inainte de prima revizie sa-si faca el singur o revizie la ulei si filtre in privat, fara cunostinta reprezentantei?
          30 000 mi se pare enorm de mult chiar si pentru cineva care merge doar pe autostrada. Va rog raspunsuri pertinente si legate de intrebare....
          Nu am gasit alt thread despre asa ceva si m-am gandit ca aici e ok sa intreb?
          Multumesc

          Comment


          • In regim taxi/RS reviziile se fac la jumatate de interval (15k km sau 6 luni). Scrie in garantie treaba asta si daca vrei sa nu ai surprize le faci la un service autorizat Dacia ca sa existe in istoric. Altfel la o problema se spala pe maini de garantie.
            Personal...pentru conditii de trafic infernal as face schimbul de ulei si filtre chiar mai rapid. 7-8k km in regim propriu si la 15k in reprezentanta pentru cartea de garantie.

            Comment


            • Originally posted by Cezargandila View Post

              Intrebarea este pentru cei care au mai facut asa ceva? se poate sa-mi fac singur reviziile in alt service ( sau chiar singur), fara ca aia de la garantie sa comenteze cand ma duc la revizia lor absolut nesimtita de 1200 de lei la 30 000?
              Eu am facut asa la Dusterul meu din 2015, care avea reviziile la 20ooo.
              Dar, eu am facut schimburile acasa deabia dupa prima revizie de 1 an la reprezentanta (in primul an am mers putin), ca la mine erau insemnate cu vopsea busonul de ulei si baia (poate si altele), adica era trasa o dunga de vopsea ca se observe daca s-a destrans/strans.
              Apoi, faceam acasa schimburile dupa ce treceau 10oookm si cand implinea 20ooo mergeam iar la reprezentanta.
              Am mai fost de 2 ori la reprezentanta dupa prima revizie si nu a zis nimeni nimic, ca eu filtrele le cumparam de origine cu aceleasi coduri ca cele de pe facturi.


              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google