Cat costa revizia la Logan 3?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi aici prețuri pentru ECO-G 100 din care scazi aprox 140 lei pentru 1 filtru GPL f.gazoasă+manop / sau scazi 280 lei pentru ambele filtre GPL+manop - Jurnal mașină proprie - Logan/Sandero III 2020-2028 wiki (wikidot.com)
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • Salutare,

      astazi am fost sa fac revizia de un an la Dacia in Arad. (Verbita se numeste Dealershipul)

      Logan III GPL

      Pret total: 817.14 lei.

      Pentru cine este interesat ce include acest pret:

      Attached Files
      Last edited by 77sky; 17 April 2024, 10:41.

      Comment


      • cumparati-va piesle singuri si mergeti doar la manopera! fac japca de nu va imaginati!!! eu am dat pe tot pachetul de revizie aproape cat ai dat tu pe ulei ))

        nu mai hraniti gunoaiele alea care oricum sunt degeaba!

        EX: https://www.pieseautoarges.ro/pachet...strol-gtx-rn17

        Comment


        • colegul Mavdrac a dat cu 40 de lei mai mult pe piese, chiar nu se merită. Dar totuși văd la el un preț superok, păi mie mi-au luat 908 lei la revizia de 1an în 2022 la Constanța, azi probabil e mai mult. Manopera de 300 de lei la Arad e ok.

          Comment


          • x_dadu​ nu stiu ce calcule faci tu acolo ( el a dat doar pe ulei, filtru ulei si gel de gpl) 521 lei = 3 repere

            in acel pachet dat de mine, ai doua filtre de gpl, plus filtru habitaclu carbon + filtru aer motor... cu 40 lei mai ieftin = 7 repere

            Insa tu stii mai bine cum sa iti cheltui banii... eu mi-am facut datoria de a va arata ca va jecmanesc astia intr-un hal fara de hal, mai departe va descurcati.

            Comment


            • Cât mai costă o revizie de 3 ani sau 51.000 km la reprezentanța Dacia din Buzău: 773 lei

              152095084R CARTUS FILTRU ULEI (30k/1an)
              8550503619 GARNITURA D16 bușon ulei MOTRIO (30k/1an)
              6002009509 DACIA OIL PLUS RN17 5W30 4L (30k/1an)
              169194462R FILTRU GPL (faza gazoasă) (30k/1an) (+ verif. scurg.)
              op Verificare scurgeri la sistemul GPL (fz. gaz.) [0,3h] (30k/1an)
              manop Inlocuire filtru GPL fz. gaz. [0,3h] (30k/1an)
              manop Dacia service (manop. revizie) [1,3h] (30k/1an)​
              Attached Files
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Au fost suficienti doar 4l de ulei sau ai mai avut tu de la schimburile anterioare?

                Edit: Asa e cand nu caut inainte sa intreb...

                "1.0 TCe 90 / 1.0 ECO-G 100 / H4D - oficial intră 4,1 litri - dar schimbul se poate face lejer cu doar 4 litri, nivelul pe jojă ajunge la ~ 90% dintre MIN și MAX.".

                Merci pentru informatiile de pe Wiki!
                Last edited by catelullego; 13 June 2024, 14:20.

                Comment


                • Revizia de 2 ani la Auto Haus Tudor din Constanta.
                  Nu as putea recomanda acest service nici macar unui dusman. Prima data cand m-a deranjat ceva am trecut cu vederea, doar toata lumea mai greseste dar a doua oara a confirmat ca nu e doar o intamplare ci pur si simplu sunt niste neprofesionisti.
                  Regret ca am ales sa ma uit pe camera de bord ca sa inteleg ce s-a intamplat, mai bine nu stiam.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

                  Comment


                  • Dar ce anume au făcut?
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Nu am spus exact ce s-a intamplat fiindca stiu clar ca sunt oameni din service care frecventeaza forumurile si nu vreau sa fiu identificat dar esenta este ca mi-am pierdut foarte mult timp degeaba din cauza nepasarii lor si a lipsei de experienta.

                      Comment


                      • Stie cineva daca dupa 2 ani si jumatate se mai poate sa fie prelungita garantia standard de 3 ani? N-am fost inspirat s-o prelungesc in primul an si acuma n-ar strica inca 1-2 ani...

                        Comment


                        • Pe sit Dacia scrie ca se poate face prelungirea numai in primul an cu anumite conditii. https://cdn.group.renault.com/dac/ro...ia-Extenso.pdf
                          Am avut incredere in Dacia ca nu o sa fie probleme si acum sunt cu inima cam indoita, La fel m-am trezit si eu la 1.5 ani ca vreau garantie extinsa.
                          Last edited by madi; 5 days ago.

                          Comment


                          • Tot ala a fost si rationamentul meu cand am decis sa nu cumpar extra garantie...

                            Asa stiu si eu, insa rasfoind prin ceva grup de facebook am dat de comentariul asta:

                            Screenshot 2024-09-02 110452.png


                            Voi suna zilele astea la VC, poate s-a schimbat ceva in sensul asta...

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google