Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normal că eu sunt cumpărătorul

    Comment


    • Am dorit doar sa subliniez ca acum piata romaneasca nu e o prioritate pentru Renault (probabil o fi fost la preluarea Dacia) si din cauza asta informatiile vin mai greu, trunchiate sau cu intarziere.
      Normal ca imi asum ca nu l-am intrebat pe dealer daca vine cu volan, cu roti, poate trebuia sa intreb si daca are frane...discutia e lunga. Nici acum in brosurile romanesti nu e specificata treaba cu 2 prize USB doar in cazul MediaNav. Aici e problema, ca la noi Dacia isi permite asta, la altii nu. In brosurile din toata Europa e specificata treaba cu diferentele (dar la noi nici vorba - e la nivel de iulie 2022 cu aceleasi dezinformari).Stiu ca probabil e o chestie minora, si vorba aceea masinile se vand singure deocamdata, de aceea nici stres pe ei nu este. Sa fim noi sanatosi...si sa avem bani si de pantofi.... Toate cele bune!!

      Comment


      • Sa stii ca si pe dacianer.de e exact aceeasi discutie, cu dotari gen port USB care sunt sau nu.

        Comment


        • Merge instalat soft oficial peste cel modat si revine la starea anterioara.
          In cazul asta, cine a platit pentru activare navigatie, stati locului cu update-ul pana apare cel modat

          Comment


          • Buna ziua .
            As vrea si eu sa fac update la media nav. Model 2021 , Logan cu media nav cu 6 difuzoare.
            Mentionez ca sunt in zona Iasului. Exista cineva care ma poate ajuta ?
            Multumesc!

            Comment


            • Salut! La conectarea telefonului prin fir la USB, se pierde, apoi revine, apoi se pierde etc Android Auto. Alte gadgeturi, gen camera de bord, merg fara probleme in mufa aceea usb. Aveți idee ce ar putea fi? Am Media Display. Mulțumesc anticipat!

              Comment


              • Prima dată caută un cablu USB cât mai scurt, 25-30 cm - sau dacă nu găsești scurte, caută unul nou, original.
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Originally posted by cristiansens View Post
                  Salut! La conectarea telefonului prin fir la USB, se pierde, apoi revine, apoi se pierde etc Android Auto. Alte gadgeturi, gen camera de bord, merg fara probleme in mufa aceea usb. Aveți idee ce ar putea fi? Am Media Display. Mulțumesc anticipat!
                  Pe Android auto nu am vazut sa faca asa decat la telefoanele care nu sunt in lista de pe site.
                  Un cablu scurt sau calitativ nu aduce intotdeauna minunea daca telefonul nu este suportat.

                  Comment


                  • Originally posted by cristiansens View Post
                    Salut! La conectarea telefonului prin fir la USB, se pierde, apoi revine, apoi se pierde etc Android Auto. Alte gadgeturi, gen camera de bord, merg fara probleme in mufa aceea usb. Aveți idee ce ar putea fi? Am Media Display. Mulțumesc anticipat!
                    Sunt cazuri în care PCB-ul găzduit în înteriorul MODUL USB 1 (mufa USB de sus) provoacă aceste deconectări ciclice, atât pe AA câti și pe CarPlay.

                    Înlocuirea (temporară) a acelui modul cu un cablu mini-USB - USB-A conduce la o funcționare normală, neîntreruptă a oglindirii.

                    Nu se știe CE anume din acel modul provoacă întreruperile, mufele USB (contacte imperfecte?) sau însăși PCB-ul cu piesele care sunt pe el.

                    Cele mai mari bănuieli se duc către mufe.
                    Attached Files
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Daca am avea niste poze mai buna ca sa vedem ce componente sunt ne-am putea lamuri ce face modului.

                      Comment


                      • Modulul conține printre altele și cipul MFI pentru Apple care evident nu este cel C89 necesar pentru noile modele....
                        Într-adevăr mai face figuri pe android dar am rezolvat cu cabluri mai de doamne ajută

                        Comment


                        • Salutare grup, îmi cer scuze dacă pun o întrebare care a mai fost pusa și pe care s a mai discutat dar eu nu am găsit nimic cât am cautat. As vrea sa achiziționez o dacia logan 3 și as vrea sa știu exact care sunt diferențele dintre MEDIA DISPLAY și MEDIA NAV, din ce înțeleg din broșură diferenta o fac cele 2 boxe in plus si navigatia dar pe mine ma intereseaza daca prin MEDIA NAV pot conecta tel prin WIFI sau nu. În reprezentanta nu au știut sa îmi răspundă la întrebare, au spus ca unele mașini au venit cu modulul wifi altele nu, e o chestie de noroc?
                          mulțumesc

                          Comment


                          • Exact, noroc!

                            Tu ai nevoie de Pachet Techno, dar atenție, e o loterie cu el, nu există nici o garanție că unitatea multimedia a ta va avea Wi-Fi...
                            Attached Files
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Comment


                              • Am facut astazi update la Medianav de la 6.0.9.6 la 6.0.10.2

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google