Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am patit si eu cu un A34, daca tineam telefonul cu ecranul deschis nu aveam nicium mesaj de eroare, totul mergea bine(sau daca faceam conexiunea prin cablu fara eroare). Este ceva legat de modul economisire energie, am dezactivat tot ce inseamna economie energie si nu mai am probleme.Am Android 14 si UI6 in acest moment.

    Comment


    • Cu bucurie va anunt ca dupa ultimul update de AA nu mi se mai deconecteaza telefonul deloc. Am testat cu 2 telefoane diferite. AA 10.9.634624

      Comment


      • Nu este ultimul AA, eu am versiune 10.9.634644.Cred ca versiunea mentionata de tine mi-a pus cele mai mari probleme.
        Last edited by madi; 1 January 2024, 12:24.

        Comment


        • Nu stiu cum sa completez ,editez comentariul anterior. Uitandu-ma la intoric versiuni AA, actualizarile din septembrie- octombrie 2023 mi-au pus probleme de conectare, v10.3.633424--v10.6.634044.

          Comment


          • Originally posted by madi View Post
            Nu este ultimul AA, eu am versiune 10.9.634644.Cred ca versiunea mentionata de tine mi-a pus cele mai mari probleme.
            Eu am oprit update-urile dupa ce am vazut ca nu mai face figuri. Cu asta raman.

            Comment


            • Nu merge asa. Dupa un timp iti da eroare motivand ca e prea veche versiunea si trebuie facut update. Pateam asa la Sony-ul vechi pentru ca nu avea AA "de fabrica", ii puneam manual apk-ul si periodic dadea eroarea aia, trebuia sa ii pun apk-ul nou.

              Comment


              • Idem aici, cu sacadatul muzicii. Galaxy S22, OneUI 6.

                Comment


                • Mda, inca nu au rezolvat problema asta. Ma dispera )... imi vine sa arunc telefonul (nou) si sa trec inapoi pe ala vechi.

                  Comment


                  • Am vandut masina, de acum e problema altora.

                    Comment


                    • De ce ai vandut o? ce probleme ai avut?

                      Comment


                      • Bonzo_Madrid​ cea mai buna decizie. si eu o mai tin cateva luni sa iasa din garantie, si gasesc vre-un guster sa o vand

                        Comment


                        • Originally posted by Cosho View Post
                          De ce ai vandut o? ce probleme ai avut?
                          Am scris pe topicul de probleme ce am intalnit la ea. Nu avea nimic grav, sau care sa ii afecteze functionarea. Adica masina mergea te ducea din A in B, dar non stop mesaje de eroare aiurea in bord care fie nu insemnau nimic, fie dispareau dupa cateva ore sau dupa un restart motor. Cateva exemple care imi vin in minte acum:

                          - problema conectivitatii telefonului cu masina care pur si simplu m-a disperat. s-a rezolvat dupa update la telefon de AA. Aici ar putea sa fie doar vina telefonului sau amandoua. Timp de 1 an si jumatate a functionat perfect. (1)
                          - mesaj de eroare cauciucuri dezumflate
                          - mesaj de eroare centura necuplata
                          - mesaje de eroare coliziune frontala
                          - senzorii de unghi mort aprinsi cand rulam singur pe drum
                          - clima moarta in vacanta dupa ce am lasat masina intr-o parcare in soare(2)
                          - frana de parcare electrica nu se deconecta usor la plecarea de pe loc(rezolvat pe garantie)(3)

                          (1) ,(2) si (3) mi se par cele mai grave.

                          Consider ca au pus multe componente ieftine pe ea, pentru a creste atractivitatea ei pe pietele europene, dar sunt componente care dau erori cu nemiluita sau nu au fost testate suficient. Interesant este ca nu am avut niciodata acelasi mesaj de eroare de 2 ori la rand. Poate in viitor vor testa si vor oferi o masina decenta dpdv tehnic.

                          P.S Sa nu vorbim de zgomotul de turbina, care pe la 18k cat avea masina parca incepea sa isi faca prezenta. Asa ca am vandut-o inainte sa se agraveze.

                          Comment


                          • Bonzo_Madrid aceeași problema o am cu senzorii de unghi mort. Anume când trec printr-o baltă pe drum se aprind ambele părți, cel mai des însă la șofer.
                            Am reclamat, am fost, câteva zile ok după care iarăși a făcut aceleași figuri. Ce au făcut nu mi-au spus.
                            când o să am timp o sa mă duc iarăși la o groapă sa vad cum stau senzorii, poate îi aplic un spray contacte sau iau un tub termoretractabil sa le acoper, nu de alta asta-i cauza, sau chiar cu bandă izolanta. In mod normal lucrează fără probleme, anume la apă reacționează.
                            Finisăm mașina asta cu nemiluita, ducem lucrurile până la capăt
                            Să ne țină turbinele!

                            Comment


                            • Din păcate, senzorii de parcare față+spate+unghi mort de pe Logan/Sandero III sunt Bosch și sunt sensibili la apă și gheață - modelul anterior Valeo nu avea această problemă...
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Incercand sa ajut un coleg de forum m-am uitat peste versiunile unitatilor Media, ulterior le-am si numarat, pentru MN4 am: 13 versiuni 6.x.x.x (de la 6.0.7.3.878_r6 la 6.0.11.3.1158_r3), 7 versiuni 7.x.x.x (de la 7.0.9.4.1134_r6 la 7.0.11.3.1158_r3), 6 versiuni 8.x.x.x (de la 8.0.9.6.1146 la 8.0.11.3.1158_r3) si 7 versiuni 9.x.x.x (de la 9.0.9.4.1134_r6 la 9.0.11.3.1158_r3); si nu stiu celelate versiuni ex 10.x.x.x ….
                                (doar ca info pe “dinozaurul” meu de MediaNav am avut versiunea 9.1.1, facut imediat upgrade la 9.1.3 la care am avut doar trei update daca tin bine minte dar tot 9.1.3 a ramas)
                                Insa cu unitatile acestea mult mai “potente” si “inteligente” se pare ca cei de la Dacia s-au tot “jucat” la aceste release \update, unele dintre ele au aparut chiar la un interval foarte-foarte scurt de timp, inca o dovada a “modului de operare” ("lucru)" actual de la Dacia in rezolvarea unor probleme, inclusiv cu aceste unitati Media Nav \Display \Control, multe fiind (inca) nerezolvate din cate scriu unii useri pe aces topic dar si alte forumuri romanesti si straine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google