Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cosho View Post
    Iti reda mesajele din whatsup vocal??? Cum ca la mine arata ca ar zice ceva dar nu se aude nimic!
    Trebuie sa alegi limba asistentului google. Daca ai samsung tine apasat pe home si alege engleza

    Comment


    • Intr adevar, nu era setata nicio limba. De abia astept sa merg la masina sa vad daca merge. Multumesc frumos!

      Comment


      • Vineri s-a lansat update-ul nou pt ULC4.5 care remediază multe probleme de conexiune.
        Versiunile sunt 6.x.x.9 și 9.x.x.9 în funcție de unitate .
        Codurile de acces în micom le găsiți pe net.

        Comment


        • Originally posted by daymaker View Post

          Trebuie sa alegi limba asistentului google. Daca ai samsung tine apasat pe home si alege engleza
          Acum nu mai merge sa rostesc destinatia pentru waze. Intr adever imi rosteste mesajele vocal din whatsup. Dar parca mai bine era cand putei rosti destinatia in waze.
          Cum pot face operatiunea invers? Adica sa l dezactivez, sa l fac cum era initial. Multumesc frumos!

          Comment


          • Nu pune nimeni metoda de instalare navigație pe media display?

            Ups, unii făceau bani din asta


            ​​​​

            Comment


            • nimic nou, se stie (si s-a mai discutat) asta, ... si nu se mentioneaza nici Buldo si nici Cacou13 (cu tot respectul pentru tot ceea ce au facut si fac pentru noi toti)

              Comment


              • Originally posted by punktnet View Post
                Nu pune nimeni metoda de instalare navigație pe media display?

                Ups, unii făceau bani din asta


                ​​​​
                Partea distractivă e că la primul update se duce dracu toată porcăria , aviz amatorilor de copy-paste....
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Service-ul sa nu manance si el ceva ??

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Partea distractivă e că la primul update se duce dracu toată porcăria , aviz amatorilor de copy-paste....
                    Evident că odată ce ai făcut un update neoficial nu mai poți continua decât pe această cale...
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Mâine ajung la un soft oficial și incerc sa îl pun peste ăsta. In mod teoretic, poți face un update din CLIP cu o serie de vehicul cu medianav astfel încât să îți instalezi un boot loader de medianav. Apoi la o actualizare CLIP+r-usb ar trebui sa instaleze un soft de medianav.
                      Pe banc merge, nu știu dacă real o să și funcționeze...

                      Comment


                      • Cu mentiunea ca "un boot loader de medianav" este deja testat \verificat si functioneaza, iar actualizarea si instalarea unui "soft de medianav" poate sa fie alta discutie

                        Comment


                        • Diferențele hardware sunt majore, iar utilizatorii ueizări oricum nu folosesc navi nativ din principiu, deci oricum o dai, dacă ai luat Mediadisplay și nu Medianav ai fost zgărcit (nu dau banii pe navi că io folosesc telefonul) /grabit (vreau masina azi direct din stoc) /neinformat (ce rost are să mă chinui io să mă documentez)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Probabil majoritatea așa au gândit dar nici cu dealerii nu mi-e rușine. Citesc și explică doar ce e pe broșuri, iar broșurile uneori sunt pe lângă. Abia în broșura de marketing lansata recent in martie 2023 e specificat destul de clar că a doua priza usb de jos se montează doar odată cu MediaNav pe varianta Extreme.. Îți spun sigur că anul trecut in iulie când am comandat tot aceași varianta nu era specificat nimic și implicit rămâneai cu impresia că există chiar și la varianta Media display și nici Pack techno nu era prin broșuri.
                            In altă ordine de idei, de ce nu poate oferi Dacia acest upgrade de la Media display la MediaNav - contra cost normal - daca e rezolvabil doar software și nu implica nimic hardware?

                            Comment


                            • Rectific partea cu Pachet Techno ( am verificat acum broșurile pe care am făcut selecțiile la comanda). Exista opțiunea Pachet Techno opțional pentru Extreme ( in iulie 2022) care include MediaNav cu 6 boxe și hărți. In schimb nici o diferență față de Media display relativ la mufa USB. Așa cum spuneam unele chestii lasă de dorit.
                              Toate cele bune!

                              Comment


                              • Păi implică hardware nu doar software, iar ca și alte piese de pe mașina ai cod doar la produsul unitar nu la părți componente, în plus oficial nu poți achiziționa unele repere, ele fiind supuse unor restricții (de exemplu doar multiplu de 10000 buc, și doar dacă esti producător auto) - așa e peste tot în industria automotive.

                                Din aceeași categorie:
                                - de ce nu se schimbă doar leurile DRL/semnalizare/faza scurtă și se inlocuieste tot farul
                                - de ce nu se schimbă doar displayul de pe TdB ci doar TdB-ul cu totul

                                În altă ordine de idei tu ești cumpăratorul, nu dealerul, deci te informezi înainte... altfel nu cumperi o mașină ci pantofi.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google