Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am bagat si eu stick-ul ieri, am vazut ceva de genu, mandatory os upgrade. ceva nou?

    Comment


    • Renault nu prea publică un jurnal de schimbări...
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Originally posted by tud72 View Post
        Am facut astazi update la Medianav de la 6.0.9.6 la 6.0.10.2
        A facut si eu azi, sunt curios daca se rezolva ceva din bug-uri:
        1. nu detecteaza stick uneori
        2. nu functioneaza redarea aleatorie dupa oprirea motorului.
        3. se schimba melodia la oprirea motorului.​

        Comment


        • cred ca ultimul update nu are lagatura cu ceva fix-uri... cred ca au adaugat suportul de NNG maps https://nng.com/products/map-updates ( o alta modalitate mai scumpa de a incasa niste bani) in rest , cam atat e metoda lor patentata, dacia. la turbina nu reparam, ci amelioram zgomotoul pana iese din garantie, prin soft(WTF) aici la fel, sunt multe probleme, ei fac update, la inca o modalitate de a incasa bani ))))))))

          Comment


          • Esti un pic rautacios, Dacia decit la satisfactia clientului se gindeste, un client multumit plateste mai cu placere pretul cerut,

            Comment


            • Originally posted by daymaker View Post

              A facut si eu azi, sunt curios daca se rezolva ceva din bug-uri:
              1. nu detecteaza stick uneori
              2. nu functioneaza redarea aleatorie dupa oprirea motorului.
              3. se schimba melodia la oprirea motorului.​
              Salut, in brasov face cineva asa ceva?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Iti poti face singur cu un stick si programul Dacia Media Nav Evolution Toolbox

                Originally posted by daymaker View Post

                A facut si eu azi, sunt curios daca se rezolva ceva din bug-uri:
                1. nu detecteaza stick uneori
                2. nu functioneaza redarea aleatorie dupa oprirea motorului.
                3. se schimba melodia la oprirea motorului.​
                ​2 si 3 nimic. cred ca nici 1..

                Comment


                • Originally posted by mumus View Post

                  Salut, in brasov face cineva asa ceva?
                  faci tu acasa singur. stick de 32 gb, https://dacia.welcome.naviextras.com...pdates_en.html aplicatia asta

                  pasii astia: https://dacia.welcome.naviextras.com/guide_en.html din pacate, tinand cont ca este un brand romanesc, nu exista si limba romana.... ))))))) dar este dacia, ce pretentii sa ai acum ... sincer...

                  PS: se pare ca noi ce am cumparat primele masini, nu am beneficiat de free updates 3 ani la harti. cei din urma beneficiaza discriminareeeeeeee ))

                  Comment


                  • Si dupa ce am facut update la versiunea de sistem 6.0.9.6 nu s-a intamplat nimic pozitiv , Media Nav-ul s-a comportat la fel , cu aceleasi probleme . Ma indoiesc ca acum va fi altfel. Mi-am facut aseara update-ul la ultima versiune , o sa vad daca se schimba ceva in bine.

                    Comment


                    • Nu exista si pentru noi ( cei discriminati ) varianta sa facem updates la harti ?

                      Comment


                      • Noi astia discriminati am dat pe MediaNav si pachet harti 100euro( plus inca 100? nu imi mai aduc aminte), acum platesc 300 euro. Nimic gratis. Oricum trebuie sa ma uit pe factura.

                        Comment


                        • Exact!

                          Unitatea multimedia cu Nav a devenit MULT mai scumpă din cauza trecerii la 3 ani de actualizări gratuite...

                          Probabil că unii nici nu le vor face vreodată, din diverse motive...

                          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                          Comment


                          • Intrebarea mea este: Cine a folosit/ foloseste navigatia implicita din MediaNav? Dupa parerea mea e o gluma navigatia aia...in fond, cam toata lumea isi permite un telefon smart in ziua de azi. Nu vad rostul de ce nu ai folosi Google Maps sau Waze in zilele noastre?

                            Probabil unul din raspunsuri o sa fie... "pai ce fac daca plec afara din tara". Pai, unu la mana, exista roaming si 2 la mana, se pot descarca si hartile offline pe telefon.

                            Comment


                            • Navigația nativă:
                              - merge pur si simplu
                              - actualizari gratuite 3ani (modelele cele mai noi)
                              - posibilitate de actualizare manuală (free)
                              - posibilitatea de trafic istoric folosibil la calcularea rutelor


                              Alternativa telefon:
                              - waze sau gmaps implică folosirea (uzura) inutilă a telefonului.
                              - nu merge peste tot indiferent de abonamentul nelimitat pe care îl ai, ai zone fără acoperire.
                              - implică costuri pe roaming, dacă e cazul
                              - privacy/GDPR ?
                              - promovează/susține efectul de turmă pe traseele "descoperite" de ueizări
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Navigatia nativa este buna atat timp cat ai hartile actualizate, a folosit-o pana cand am ajuns in zone cu harti neactualizate ,dupa aia pass .
                                Cea de pe telefon este buna pentru ca vezi in timp real zonele aglomerate si nu prea greseste la timpul cand ajungi la destinatie , atat timp cat ai semnal. Avantaje si dezavantaje.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google