Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am testat Here si pe display. Il vede instant fara sa umblu la setari. Eu unul il voi folosi in continuare, pe telefon ca backup pe langa maps. Pe Display se mișcă totusi decent.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

    Comment


    • Maine ma intorc dintr-un alt concediu in care am folosit doar navigatia masinii, MediaNav (harti Here sau TomTom 2022Q4 cu MapChanger, skin Carbone, setari corespunzatoate, etc.) si-a facut iar treaba foarte bine, momentan nu imi trebuie altceva atat in tara cat si in strainatate, chiar daca pot sa folosesc si celelalate optiuni \variante sunt multumit de MediaNav.

      Comment


      • Subscriu si aștept cu nerăbdare, hărțile 2023, gratis.

        Comment


        • Tinand cont ca de ceva timp sunt doar doua release pe an probabil ca prin septembrie vom avea si hartile 2023Q2 (gratis ).

          Comment


          • Salutare ma puteți ajuta cu codurile pentru test mode la media nav logan 3 versiune software 6.0.10.2 ,mulțumesc

            Comment


            • Stie cineva daca in acest "test mode" se poate modifica parametrul pentru semnalizare din 3 in alta valoare (5-6)? Sau in caz ca tine de ECU a modificat cineva? Este posibil?

              Comment


              • @ broniasky am folosit si eu Here pe tableta. Se incapataneza rau de tot sa te tina pe un traseu chiar daca eu stiu ca pe acolo nu este bine. Se reconfigureaza greu tocmai din aceasta cauza, Il voi tine si eu de rezerva pe langa Maps si navigatie. In cazuri extreme voi descarca harti offline pentru Maps.

                Comment


                • Da, este acolo ca backup.
                  ​​​​​​
                  Cu niste waypoint il ajuti si e ok.

                  Am mers Grecia Macedonia Serbia Romania offline de curiozitate. Nu am mai lasat maps in background sa ruleze de data asta. Cu 2 waypoint a mers impecabil.

                  El o tinea pe Pancevo, si eu doream pe Bela Crkva, si mai avea el o buba ca ma scotea de la Jagodina(cred) pe Pojarevac pe drumul national spre Smederevo. Nu era o tragedie daca facea asta, tot bine ajungeam pana la urma.

                  Bineînțeles, si cateva portiuni cu semne uitate pe Autostrada sarbilor de la lucrari sau modificari de limite care in Here nu erau actualizate. Pe portiuni reparate si date in folosinta recent.

                  In rest, nu am ce sa i reprosez. Am ajuns acasa perfect, am sters hartile ofline pt Gr, Srb si Nmk si am eliberat 800mb. A ramas doar Ro pt zile negre cand maps nu merge sau nu am net (puțin probabil).

                  Dureaza ceva pana te obișnuiești cu Here dar asa e la orice aplicație noua.

                  Am rulat exclusiv de pe telefon.
                  ​​​​

                  Comment


                  • Originally posted by mecanicosu View Post
                    Salutare ma puteți ajuta cu codurile pentru test mode la media nav logan 3 versiune software 6.0.10.2 ,mulțumesc
                    Încă nu există! Mai ai de așteptat...
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Dar voi nu mergeti cu Waze pe tableta? Sunt curios sa stiu de ce NU...

                      Comment


                      • 99% din timp da, cu Waze, dar uneori ai nevoie și de navigație offline.
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Cosho Eu am renuntat la waze, m a tinut blocat pe autostrada la Margina in loc sa ma scoata prin Faget. Am mai avut cateva experiente neplacute cu rutele propuse. Plus ca e mult mai intuitiv si mai usor de incadrat pe maps, gasesti locatii si ce vrei tu mult mai usor, adaugi rapid waypoints, etc

                          Nu ma interesează politie, copaci pe sosea, sau alte cele. Si pe maps ai politie, constructii etc.

                          Pana sa renunt dupa greseala waze de pe autostrada unde am stat 1h la ieșire, am incercat in paralel ambele sa ma conving ca nu e doar o eroare.

                          In acelasi timp se gasise cineva sa faca teste cu aplicațiile gps de pe mobil, si maps estima timpul si traseul cel mai bun. Asta dupa ce era parcurs acel traseu.

                          Plus avantajul hartilor offline la maps.

                          Am 2 ani fara waze, si fac aprox 3500-4000km/luna, din care 2500-3000 in exterior.
                          ​​​​
                          ​​​​​​​Asadar, maps ramane pt ca m a convins. Si acum Here ca backup sau mers in exterior gen Serbia sau alte tari de aici unde e cam scump roamingul.

                          Comment


                          • Aici sunt pareri si pareri. Experiente si experiente.

                            Pe mine unul, waze m-a salvat de cel putin 2-3 ori de politie (de viteza in localitate zic) plus ca are un statut mai "dedicat" waze cand vine vorba de politie. Pe maps, nu stiu cati stau sa puna ponturi de politie.

                            Dar na, fiecare aplicatie e buna in felul ei.

                            Comment


                            • Here e ciudat rau, pe trasee arhicunoscute , parinti, bunici , socrii, plus escapade in orase si trasee cunoscute ma trimite la naiba in praznic cu valori imaginare de trafic. Am verificat pe trasee cunoscute ce ii poate pielea si astazi a dat-o in gard rau de tot. Nu imi place , raman la Navigatie si Maps.

                              Comment


                              • Eu mergand foarte rar in afara tarii, adica o singura data pe an in concediu, folosesc mereu waze ul. Mai ales ca te salveaza de politie, trafic, etc. Eu chiar n am avut nicio problema cu el. Dar na, fiecare stie ce i mai bun pentru el. Drumuri bune tuturor!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google