Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu mai face cu telefonu( eu nici nu reusesc sa il imperechez pentru asta) fa cu stick. e cel mai sfant.

    Comment


    • Revin cu info.
      Am făcut update-ul de hărți prin stick USB și prin Toolbox nu cu DaciaMapUpdate direct cu telefonul.
      Au apărut hărțile pe navigație și s-au restaurat la 2023q4.
      Mulțumesc Mihai2k4 pentru pont.
      Numai bine!

      Comment


      • Cu drag!

        Spor!

        Comment


        • O întrebare, vă rog nu dați cu hate. Am un Logan EcoG-100, 2024,cu Media Nav. La acest model de "player", nu există meniul "ECO", unde poți vedea modul în care ai condus?
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • Doar cele strict cu benzina au acel meniu, la cele si cu GPL nu exista.

            Comment


            • Am înțeles, mulțumesc! Mă gândeam că atunci când sunt pe benzină să afișeze, pe GPL știam ceva, cum că nu ar merge.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • Da, am incercat si eu sa schimb hartile cu telefonul si am reusit doar sa blochez tableta, ( si-a revenit dupa o ora de stationare) dar nu mai am nici o harta pe gps. Acum o sa incerc varianta cu stick.am pus pe stick ce trebuie si diseara cand ajung la masini vad ce iese.Versiunea software este 6.0.10.2

                Comment


                • Am rezolvat cu stickul, foarte rapid
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

                  Comment


                  • Bună ziua,

                    În unele videoclipuri văzute pe YouTube am observat că MediaNav-urile au pictograme color, iar la mine sunt gri/negru și de formă pătrată. Se poate face ceva în sensul acesta?

                    Iar pentru posesorii de ECO-G 100, ați primit compresor sau alte lucruri în afară de gentuța pentru pană? Din ce am citit, în carte se menționează și compresorul.

                    Comment


                    • Pai in gentuta este si compresorul.Este dreptunghiular.

                      Comment


                      • Originally posted by ECOG View Post
                        În unele videoclipuri văzute pe YouTube am observat că MediaNav-urile au pictograme color, iar la mine sunt gri/negru și de formă pătrată. Se poate face ceva în sensul acesta?
                        Se poate face, dar doar dacă ai versiuni de firmware mai mici de 6.0.9.9

                        Informații și date utile - Multimedia - Logan/Sandero III 2020-2028 wiki (wikidot.com)
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Originally posted by madi View Post
                          Pai in gentuta este si compresorul.Este dreptunghiular.
                          M-am bazat pe ce a spus agentul de vânzări. Este acolo, mulțumesc!
                          Cât despre versiunea sistemului, am observat că este 6.0.11.3.

                          De asemenea, dacă se poate, aș vrea să mai întreb două lucruri:

                          1. Mersul motorului pe GPL este diferit față de benzină, se aude un țăcănit metalic. Așa se aud toate motoarele?
                          2. Suportul telefonului se oferă doar la modelele fără MediaDisplay?

                          Comment


                          • Daca te referi la suportul de telefon atasat unitatii media: cica nu se mai ofera gratis.

                            Comment


                            • Originally posted by ECOG View Post
                              Cât despre versiunea sistemului, am observat că este 6.0.11.3.
                              1. Mersul motorului pe GPL este diferit față de benzină, se aude un țăcănit metalic. Așa se aud toate motoarele?
                              2. Suportul telefonului se oferă doar la modelele fără MediaDisplay?
                              Ca să poți umbla în TEST MENU - MICOM trebuie să faci downgrade de la 6.0.11.3 la 6.0.9.6.
                              1. Da, injectoarele GPL sunt mai zgomotoase ca cele de benzină.
                              2. suportul este opțional
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google