Logan III - Îmbunătățiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am cumparat Adaptor wireless, compatibil cu Apple Carplay si Android Auto, CarlinKit, 4.0, si functioneaza in regula. As avea o intrebare, exista alta modalitate de a alimenta, conecta in afara de mufa de langa media display? Multumesc anticipat.

    Comment


    • Salut! Am întrebat la Dacia și răspunsul lor este negativ. NU se convertește Media Display in Media Nav. Pe internet insă, lucrurile stau altfel. Se poate converti și nu se pierde garantia. Cu garanția cred că Dacia abia aașteaptă să dea vina pe așa ceva. A făcut cineva conversia? Sunt riscuri? Mulțumesc anticipat!

      Comment


      • Originally posted by ktgcristi View Post
        ......exista alta modalitate de a alimenta, conecta in afara de mufa de langa media display?
        Unitatea are o singură mufă USB, pe panoul posterior - deci ai putea "sări" peste modulul USB de pe planșa de bord și să integrezi CarlinKit undeva sub bord - dar nu îți recomand, pentru că la un moment dat vei avea nevoie să-l deconectezi, din diverse motive...
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • Originally posted by cristiansens View Post
          A făcut cineva conversia? Sunt riscuri?
          Da, se face și merge ok. Riscurile nu sunt niciodată zero.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Multumesc. Daca as pune un cablu usb tata la usb mama de 0.5m si l-as pune in torpedo si daca ar trebui deconectat l-as deconecta doar din torpedo? Multumesc inca odata. S-a vad daca gasesc mufa.

            Comment


            • Mai bine cauți din dezmembrări modulul USB de sus și îl montezi în torpedou.

              Plug & Play.
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Mufa USB de pe unitate este un mini-USB mamă (USB Type B Female) iar pe cablul care duce la modulul USB de sus mufa USB este tată (USB Type B Male) încastrată într-un conector cu clips pentru rigidizare.
                Attached Files
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                  LE: am gasi asta:

                  Be Loud! Din pasiune pentru sunet: magazin online casetofoane auto, cd playere auto MP3 player, difuzoare, subwoofere, amplificatoare, boxe, detectoare radar si alarme auto, car audio si multimedia, sonorizare masini si tuning auto, magazin virtual online


                  150/250 usa. asa mi se pare mult mai decent. o sa le dau un telefon sa vedem ce iese
                  Un pret decent, dar nu prea realist ) . Sa ne zici si noua ce a iesit si daca e pe bune.

                  Comment


                  • Originally posted by cristiansens View Post
                    Salut! Am întrebat la Dacia și răspunsul lor este negativ. NU se convertește Media Display in Media Nav. Pe internet insă, lucrurile stau altfel. Se poate converti și nu se pierde garantia. Cu garanția cred că Dacia abia aașteaptă să dea vina pe așa ceva. A făcut cineva conversia? Sunt riscuri? Mulțumesc anticipat!
                    Da, în cazul în care ai probleme cu navigația, dacă ai softul piratat nu vei beneficia de garanție ceea ce este normal și logic.

                    Comment


                    • Originally posted by DFA View Post
                      Mufa USB de pe unitate este un mini-USB mamă (USB Type B Female) iar pe cablul care duce la modulul USB de sus mufa USB este tată (USB Type B Male) încastrată într-un conector cu clips pentru rigidizare.
                      Daca il mai ai desfacut nu se vede si un cod sa il caut separat?

                      Comment


                      • 240363261R - Cablu Audio-Radio-USB Logan/Sandero III (~ 35€ SH / ~ 100€ nou)
                        Attached Files
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Mufa USB de sus are in ea integrat un soft proprietar, daca vei introduce un mini-usb direct in unitatea audio s-ar putea sa constati ca nu iti merg niste functii.

                          Comment


                          • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                            LE: am gasi asta:

                            Be Loud! Din pasiune pentru sunet: magazin online casetofoane auto, cd playere auto MP3 player, difuzoare, subwoofere, amplificatoare, boxe, detectoare radar si alarme auto, car audio si multimedia, sonorizare masini si tuning auto, magazin virtual online


                            150/250 usa. asa mi se pare mult mai decent. o sa le dau un telefon sa vedem ce iese
                            Un update ceva?

                            Comment


                            • Originally posted by Th3T1ger View Post

                              Un update ceva?
                              acum 1 zi am ajuns in tara din CO Urmeaza, zilele astea, sa imi fac timp sa dau o fuga pana la ei sa vedem ce si cum

                              Comment


                              • Hai ca a venit momentul sa vad unde sunt curentii de aer de la oglinda si luneta, aceia care se rezolva cu vortex generators. Elementele le gasiti pe aliexpress, nu sunt o avere, doar timpul de stat e maricel daca nu plătești extra transport.

                                Spre surprinderea mea, e foarte aerodinamic S3 neavand curenti de aer prea puternici la geam, oglinda si luneta. In special la luneta am ramas impresionat de ce liniste este acolo.

                                Am testat de la 50 pana la 130km/h, viteza care ma interesează pt ca merg mai mult pe autostrada.

                                Rezultate sunt vizibile.

                                La oglinda fata am pus elementele din poza, pe plasticul usii prima data am pus elementul de sus, sa urmaresc curentii generati de imbinarea oglinzii cu usa.

                                Apoi am pus si al doilea element pe plasticul de pe usa, si eram convins ca e bine, am mai dat o tura si la 50-80 era liniste. Nainte facea ca toti dracii acea ata atasatanmai jos, langa bagheta de la geam.
                                ​​​​
                                La luneta, se vede din prima, 4 elemente puse la 25cm distanta una de alta, situatia este foarte calma dupa montajul lor. Nu cu mult, dar suficient sa taie din curentii generati acolo.

                                ​​​​​​Btw s3 are la stop o protuberanta care funcționează ca un vortex generator. Cine a lucrat la masina asta, chiar a tinut cont si de aerodinamica.

                                aici link cu testarea https://youtube.com/shorts/u4b9oLzBbYU?feature=share

                                Pozele mai jos, si sper sa tina dubla adeziva, pare destul de solida. Vedem la spălătorie daca pleaca sau nu de la locul lor.
                                Attached Files
                                Last edited by broniaski; 13 May 2023, 14:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google