Cei mai multi Km cu Logan ||| cu motorul ECO-G 100.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ursamajor Putin off topic dar mentionez asta doar fiindca mi-a fost si mie recomandat si a functionat foarte bine (https://carrefour.ro/produse/spray-t...us-19-35501871) produsul asta face o treaba exceptionala la curatat tapiteria, arata ca noua dupa ce am urmat pasii de pe ambalaj si cred ca este si un pret foarte bun pentru 750ml.

    Comment


    • #17
      Am si eu asa ceva de curatat tapiteria. Pe-acolo sunt niste urme de guma de mestecat de pe la copii... mi-e fost lene sa le curat pana acum. Poate vara asta.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • #18
        90.000 km si nu da semne de oboseala.

        Comment


        • #19
          Cu turbina cum stai? Zornaie ceva la ea? Ti s-au aplicat acele doua buletine tehnice pe ea?

          Alte intrari pe garantie ai avut?

          Multumesc!

          Comment


          • #20
            Un Logan III 1.0 ECO-G 100 din Iunie 2021, cu 585.476 km la bord - a schimbat 1 ambreiaj, 1 turbină și 1 rampă GPL - mașina circulă foarte mult și zilnic prin EU.​
            Attached Files
            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

            Comment


            • #21
              aproape 80mii km. 3 ani

              Bube:
              timonerie
              chedere (3 seturi pana acum)
              ac blocat
              tampon motor
              tampon cutie
              turbina schimbata
              goluri in acceleratie ( nici acum nu se stie de la ce)
              bara spate vopsea umflata
              bataie/zgomot la ralanti, nici acum rezolvat de 1 an

              daca mai imi aduc aminte, scriu

              In rest , merge

              Comment


              • #22
                Masina ridicata : 01.03.2021 , vanduta 11.10.2023 , 51000 km

                Probleme:
                zornait turbina
                schimbat cadru scaun sofer
                schimbat macare geam dreapta spate
                schimbat panou comanda geamuri de la usa sofer
                schimbat 2 chedere usa dreapta fata
                vopsea usi spate exfoliata
                convergenta roti necorespunzatoare
                probleme Medianav (conectare telefon si nu citea stick-ul cu muzica, se intampla destul de des)
                probleme pe partea electrica

                Comment


                • #23
                  585.000 pff.multi km pe gpl.
                  În trei ani,500 km la zi estimativ..... dacă e real toată stima ptr.renault.

                  Comment


                  • #24
                    kilometrajul e real, mașina e folosită pentru schimb șoferi TIR comunitate, rulează FOARTE MULT.
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by DFA View Post
                      Un Logan III 1.0 ECO-G 100 din Iunie 2021, cu 585.476 km la bord - a schimbat 1 ambreiaj, 1 turbină și 1 rampă GPL - mașina circulă foarte mult și zilnic prin EU.​
                      Salut, ai cumva informatii si daca s-a schimbat pompa de apa? Am citit pe logan3wiki ca ar fi recomandat sa o schimbi la 4 ani sau 120 000km.

                      Comment


                      • #26
                        La acea mașină nu s-a schimbat pompa de apă.

                        4 ani sau 120k este doar o recomandare - pompa de apă nu are calendar de înlocuire.
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • #27
                          Mașină cumparata în 07.2021 are acum 166000km în borș.Folosită în regim autostrada 70%,DN 10%,urban 20%.Fără probleme momentan,consum minim de ulei cu revizii la 30kkm(300-500ml).

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google