Stop Spart

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stop Spart

    Salut,
    Ieri mi s-a deschis usa de la garaj, din cauza vantului, si mi s-a spart farul (stopul)din stanga spate. Am fost prin oras pe la magazine, am gasit bucata de plastic care se pune pe far la 35 lei, dar la service mi-au spus ca nu schimba doar daca fac rost de intreg farul sau cumpar de la ei. Pe scurt aprox 400 lei. L-am intrebat pe tip de ce nu schimba numai plasticul spart si mi-a spus ca nu se poate, deoarece acesta este lipit de suprtul pt becuri, este o operatiune fina si dupa aia nu garanteaza ca nu intra apa in masina sau ca se poate sparge oglinda. In fine ce nu inteleg eu de ce nu se poate schimba doar plasticul acele banal si trebuie sa schimb intreg farul

  • #2
    cauta pe forum ca sunt multi care vand stopuri pt ca si leau schimbat cu altele model nou
    http://www.loganclub.ro/forum/showth...t=vand+stopuri
    http://www.loganclub.ro/forum/showth...t=vand+stopuri
    http://www.loganclub.ro/forum/showth...t=vand+stopuri

    Comment


    • #3
      pt ca culmea,chiar e lipit!au si ei dreptate!daca vrei cum zici tu...do it yourself!dar la 1-2mil gasesti la orice ora un stop sh!si multe arata chiar foarte bine!bafta
      "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

      Comment


      • #4
        un mil la sh pe net ca e foame mare....

        Comment


        • #5
          uite unele 160ron facute cu lac fumurii. nu au fost puse pe masina, noi
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #6
            Salut un stop spate costa in pitesti 1oo ron.Si ca sa il schimbi nu trebuie sa te duci la service.Te vei descurca si singur.Cauta in magazine si vei vedea ca il gasesti ieftin.

            Comment


            • #7
              sal ! Stie careva de ce se aprinde in bord martorul ,,STOP'' si ce trebuie facut? mersi !
              Last edited by cipres; 23 May 2009, 18:38.

              Comment


              • #8
                te referi la martorul acela de sub ledul care clipeste? acela ca un robinet? si la mn se aprindea...am fost ieri la service au verificat pe pc si cuk e de la o sonda de supraveghere care e sub masina,pe undeva pe teava de la esapament....eu aveam chestia aia faramata de la o piatra sau o bordura....da au zis ca nu e bai ca mere fara probleme asa....oricum e vreo 7 mil daca e sa-l schimb...
                Slow & Safe

                Comment


                • #9
                  cica daca ar persista nu stiu ce defectiuni pot aparea ,dar Dumnezeu cu mila !La mine s-a aprins si dupa ce am oprit masina s-a stins si vad ca nu mai clipeste.

                  Comment


                  • #10
                    mie mi-au zis ca e doar de supraveghere si ca nu influenteaza nimic....sper ca vb de acelasi martor
                    Slow & Safe

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google