Benzina buna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Va spun eu...cea mai extra super bengoasa benzina e OMV 100 (e mai bine aditivata decat 99+ de la Petrom). Daca as avea bani, numai de asta as baga.

    Comment


    • #17
      Tot eu: vreau sa-mi cumpar un aditiv de benzina de ala din Selgros spre exemplu..asa preventiv, cu iarna asta, banuiesc ca nu-i fac nici un rau la motor. Sau?
      Daca am ceva urme de apa, sa o elimine.

      Comment


      • #18
        eu am bagat o singura data aditiv si nu mi s-a parut ca merge mai bine. personal, n-o sa mai bag, mai bine de banii aia pun benzina de 98 sau 99+...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          OMV carrera 100 rullezzzzzzzzz!!!!!
          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

          Comment


          • #20
            ceva preturi la benzina peste 98 puteti pune sa stiu de unde iau maine?

            Comment


            • #21
              Originally posted by pownee
              ceva preturi la benzina peste 98 puteti pune sa stiu de unde iau maine?
              Uita-te pe siturile internet, sunt afisate preturile.
              La Petrom 99+ a ajuns acum la 3,81 ron/litru (in vara scazuse la 3,65, in toamna a fost 3,72).
              La celelalte este mai mult.
              Martinel rules!

              Comment


              • #22
                Pai eu nu sper sa mearga neaparat mai bine, vreau doar sa-mi curete de rezervoru' de eventuale urme de apa (aditivul). Atat mi-e suficient. Face treaba asta??

                Comment


                • #23
                  Eu de cand am loganu (aprilie 2008) am alimentat doar de la petrom cu benzina 95 fara plumb. Acum 2 zile din curiozitate am alimentat tot de la petrom cu 99+, acuma nu stiu daca e chiar asa sau mi se pare mie da parca merge motorul la relantiu mai frumos, mai rotund. Fetitza mea :P nu stie alta benzinarie inafara de petrom (la iesirea din Arad spre Nadlac). Inainte sa imi iau loganu aveam o dacie 1300, si in dacia aia veche tot de acolo alimentam, mie mi se pare benzina ok.

                  Comment


                  • #24
                    Mai exista threadurile asta si asta, asa ca aici se inchide.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google