Ajutor!!!zgarieturi caroserie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor!!!zgarieturi caroserie

    Am o mare problema: cineva foarte binevoitor a avut grija sa-mi faca cateva zgarieturi destul de urate pe partea dreapta.M-ar ineresa un POLISH foarte bun care sa scoata cat de cat zgarieturile.Am incercecat cu ceva din comert de pe la noi de e egal cu zero.

  • #2
    daca a dat de stratul alb (grund) si nu este o zgarietura fina....nu mai ai ce sa ai faci...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      A dat de stratul alb,dar sunt polishuri care scot,sau am mai vazut ceva asemanator cu un ruj,la culoarea masinii.Normal caci nu o sa scoata perfect,dar macar cat de cat.Masina este verde cameleon si se obsearva destul de tare.

      Comment


      • #4
        aaaa
        . da. am avut si eu o carioca cu vopsea...acu 2 ani l-am luat din carrefoure....acum nu se mai gasesc
        acoperea...dar nuanta nu era perfecta...
        dar prin polish daca e adanca zgarietura nu ai cum sa scoti...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #5
          Exista in Metro un polish cu un ruj. Daca masina e intr-o culoare metalizata, ca a ata, e mai greu sa obtii nuanta. La un moment dat mai exista - tot la Metro si la unele magazine de piese auto - un fel de chit epoxidic, neutru-transparent, peste care se putea da apoi cu spray de retus. Caut si eu, fiindca si mie mi-a facut cineva ieri o bucurie similara si revin, eventual cu PM.
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment


          • #6
            Daca gasesti ceva dami un pm si eu la fel.

            Comment


            • #7
              Prezentul topic se va continua aici.Pe viitor te rog sa folosest functia search.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google