Lampa Iluminare Placuta Inmatriculare Atarna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lampa Iluminare Placuta Inmatriculare Atarna

    Intamplator am constatat o problema: lampa care ilumineaza numarul de inmatriculare atarna numai in firul de curent,si se misca in toate directiile(mufa,etc).
    Am incercat sa o fixez la loc dar nu am reusit,nu vad cum s-ar putea potrivi acolo,prectic iese prin gaura aia si atarna in jos(~1 centimetru),pt ca gaura din bara neagra e mai mare.Ma gandesc ca mai avea vreun suport ceva,vreun cauciuc,vreun manson care sa o fixeze de bara neagra sau cum sta fixa?
    acum atarna si din trepidatii evident ca ilumineaza numarul(becul e bun) cand mai bine,cand mai slab. Sau asa a fost gandita sa stea numai de forma atarnata in jos? cum se prinde de bara aia neagra? cei care ati schimbat becul sau ati avut furata lampa poate ma sfatuiti si pe mine

  • #2
    Precis s-a rupt un piciorus care blocheaza lampa in acea gaura, am patit la fel si ca sa nu cumpar alta cu care sa am aceeasi problema, am pus pe o placuta patru leduri superflux 12 V si am terminat socotelile. Din cate am citit functioneaza vreo 20.000 ore fara sa se arda.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      E buna si ideea ta.Merita pusa in aplicare.Cred ca pe o bucata de textolit dadea mai bine.Oricum nu se vede de acolo unde e pusa.
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        dar sistemul de prindere fixeaza bine lampa de bara neagra?sau sta doar atarnata in jos, mai mult de forma fixata?

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google