Bandouri De Protectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bandouri De Protectie

    Am un Logan 1.4 laureate. Problema care am intampinat-o e urmatoarea:
    Presupun ca stiti cu totii cat de greu e cateodata sa gasesti un loc de parcare. Daca mai ai si ghinionul sa parchezi langa un sofer care la intrare sau la iesire din masina nu tine cont de cel de langa si deschide usa prea tare, te trezesti cu lovituri pe portiere, asa cum am patit eu.
    Din pacate observ ca bandourile de pe Logan sunt pur decorative, si nu de protectie, nefiind instalate pe cel mai proeminent punct al portierelor.
    Cum as putea rezolva problema ? Oare niste bandouri suplimentare ar fi o solutie ?

  • #2
    si cum presupui ca o sa prinzi acel bandou suplimentar?

    uite ce am vazut eu acum 2 zile in parcare la real. ma dau jos din masina, gasisem un loc cam ingust, deci a trebuit sa ma strecor pe usa ca sa ies/intru. dupa ce am iesit, am apropiat usa soferului de masina din dreapta, si ghici ce? usa mea a 'lovit' masina de langa exact cu bandoul. deci bandoul e gandit bine intr-un fel, dar prost in altul...
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Originally posted by alindrgn View Post
      si cum presupui ca o sa prinzi acel bandou suplimentar?

      uite ce am vazut eu acum 2 zile in parcare la real. ma dau jos din masina, gasisem un loc cam ingust, deci a trebuit sa ma strecor pe usa ca sa ies/intru. dupa ce am iesit, am apropiat usa soferului de masina din dreapta, si ghici ce? usa mea a 'lovit' masina de langa exact cu bandoul. deci bandoul e gandit bine intr-un fel, dar prost in altul...
      Daca nu e nici o rezolvare....ma gandesc cu groaza cum vor arata portierele peste vreo 6 luni. Full Casco nu-mi ajuta la chestia asta ?

      Comment


      • #4
        ...se pot bune bandouri...adezive...pe linia nervurii ce strabate lungimea masinii...majoritatea care si-au pus si-au pus nichelate...dar nu foarte multi...oricum si acelea la o atingere mai puternica cu alta portiera vor lua forma tablei indoite
        ...lovituri pe portiere insa avem majoritatea

        Comment


        • #5
          casco te ajuta doar la repararea usii care ai gasit-o lovita, nu sa iti pui tu 'bandouri' suplimentare...oricum, stai linistit ca nici alea nu ajuta cine stie ce, si nu prea dau bine pe masina, cele cromate(parerea mea)
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Ehe daca ai sti cati fac intentionat asa,de invidie ,de ura sau ca i-ai luat locul de parcare.Eu am loganul din oct. '05 si am tot incercat sa parchez sa nu deranjez pe nimeni dar degeaba ca vine nea caisa de la tara cu bmw-ul adus recent din strainatate si deschide portiera de parca ar fi la aruncarea cu mingea.Vazut in parcare la un market asteptand pe cineva in masina.
            Last edited by amg; 15 August 2009, 14:45.
            Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google