Galagie Capac Motor Dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Galagie Capac Motor Dci

    am un dci din 2008 si care de ceva timp ma deranjeaza capacul de la motor, da un zgomot ciudat trepideaza tot timpu zgomotul transitandu-l in interior ce sfaturi puteti da am incercat sa-l reglez dar nu se poate

  • #2
    vezi ca are 3 sau patru "capse" in care e prins..verifica sa fie stranse toate..eventual desfa-l incet si repozitioneaza-l.asa ar trebui sa-si revina
    http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

    Comment


    • #3
      sunt 3 capse l-am desfacut ba chiar m-am speriat am crez ca este ceva la motor si am mers o zi fara el ,chiar maine o sa ma mai uit o data la el

      Comment


      • #4
        Zgomotul se aude de la imbinarea corpului de la filtru aer de pe motor cu furtunul de admisie aer, ridici capota, scoti capacul de pe motor si misti de furtunul ala si ai sa vezi cum joaca acolo. Poti baga un autofiletant scurt care sa prinda furtunul de habitaclul filtrului ( solutie vazuta la cineva) sau poti fi inventiv. Sper ca m-am exprimat destul de bine.

        Comment


        • #5
          si la mine face galagie loveste in suportul de la joja de ulei la terpidatile de la relantiu... nu prea am gasit solutii eventual in cauciuc intre suprafete...

          Comment


          • #6
            Scoate capacul,desfa corpul filtrului de aer de pe motor(se ridica ca si capacul).Sub el este o banda de cauciuc,care in timp si datorita vibratiilor se taseaza.Eu personal am decupat dintr-un cheder de usa o bucata,am lipit-o in locul celeilalte fasii,am montat totul la loc si e ok.
            Bafta!
            Pana la moarte...

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google