Umflare Pneuri Cu Azot.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Seba View Post
    da, daca temperatura e constanta. altfel, se dilata si se contracta ca orice gaz din lumea asta.
    in sfarsit, uite ca a spus-o cineva! Adica, inclusiv azotul.
    PS: n-am spus ca presiunea e constanta ;)

    Comment


    • #47
      pai nu eu am zis-o primul, eu de 2 ani tot repet ce-au zis altii inaintea mea cu vreo 300 de ani, niste idioti ca Boltzmann, Carnot, Pascal, Bernoulli, Newton, etc. o adunatura de handicapati, al caror merit e ca au dat niste legi dupa care inca functioneaza lumea asta, in rest, n-au nici un merit...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #48
        Facand abstractie de pret,sa recunoastem,vara e de preferat azotul,cu acele calitati marunte care le are.Altfel cu aer sau cu azot e totuna calitatile/prorietatile vor ramane doar pe hartie,nu cred ca vreun sofer de Logan ar avea vreun incident cu masina(sau ceva ar merge mai prost) pe motivul ca a avut aer (sau azot) in pneuri.
        Si la mine singura observatie e cea cu presiunea constanta,astazi am verificat presiunea si la toate 4 scazuse cu 0.2 bari(per pneu) in 5 luni.Inainte,cu aer,presiunea se pierdea individual cu valori diferite pe fiecare pneu si parca mai des.
        Last edited by soacra; 7 August 2010, 16:28.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google