Pret Distributie 60000 Km

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pret Distributie 60000 Km

    daca am deschis acest thread unde nu trebuie rog administratorii sa.l mute.
    de curand am facut distributia la masina proprie, logan 1.4 cu aer conditionat si servodirectie si ma gandeam ca ar fi util si pentru alti posesori sa stie pretul pentru piesele folosite si de ce piese am avut nevoie.
    mentionez ca pe langa revizie si distributie am inlocuit corpul termostat si lichidul de racire.

    bujii ngk - 54 ron
    curea distributie gates - 49ron
    curea agregate conti - 53 ron
    filtru aer mann - 30 ron
    filtru ulei bosch - 21 ron
    pompa apa hepu - 157 ron
    rola ghidaj agragate febi - 143 ron
    rola intinzatoare distributie - 130 ron
    175 ron a 2-a rola adregate
    35 ron termostat
    50 ron antigel + apa distilata
    140 ron - ulei elf excellium

    totalul a fost de 1037 ron.

    spor la treaba.

  • #2
    si manopera cat a costat?lucrarea a fost facuta la reprezentanta?

    Comment


    • #3
      cam scumpisor!!!daca mai pui si manopera vreo 500ron....ajungi la 1500 ron! adevarul ca odata la 6o.oookm, poti sa-i faci si ei sa se simta ca o Doamna!(masina).
      sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

      Comment


      • #4
        sa stii ca nu mi se pare scump deloc. la reprezentanta dacia pe toate aceste piese ti-ar fi luar undeva pe la 1300-1350 ron. iar revizia completa + distributia cu tot cu manopera, te-ar fi ajus cam 2000 ron.

        Comment


        • #5
          hy!

          Salutare ! Eu am facut distributia la loganul meu 1.4 cu aer conditionat si servodirectie cu 400 ron cu tot cu manopera.Mai adaug schimbul de ulei 110 ron,bujii 80 ron,filtru de aer 40 ron,placute de frana 170 ron. Toate astea au si manopera inclusa. 1500 ron mi se pare exagerat. Numai bine !!!

          Comment


          • #6
            Mai adauga ca ai facut treaba FARA factura.
            Cu factura (kit + cureaua de accesorii) e ~530-550 RON, fara ulei, filtre si alte verificari.

            Comment


            • #7
              sal!

              nu am facut la reprezentanta,am facut la un cunoscut,ca mie nu-mi trebuie factura sau garantie ca merge si asa. in 2 ani de cand o am n-am avut nicio problema cu ea si am luat-o second hand.

              Comment


              • #8
                am vazut din intamplare sambata cand am fost la revizie, o factura pentru revizie de 60.000 la 1.4 mpi cu AC - 672 lei, material+manopera - la Nesti
                sigpic
                Ambition 1.5 dc

                Comment


                • #9
                  Salut, interesant ar fi sa aflam de la cineva care a facut revizia in service DACIA, ce suma a platit pentru revizia de 60.000, adica: distributia+ulei+filtre+lichid racire+bujii, eventual cu schimb placute de frana si pompa de apa.
                  Asta ca sa vedem ca macar la piese avem masini scumpe ....!!!!

                  Comment


                  • #10
                    revizia de 60 de mi la 1.5 dci 18 milioane la auto europa timisoara
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Continuam pe thread-ul special dedicat pt revizii.
                      Multumesc pt intelegere.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google