Schimbare Bec Lumini Logan Dci!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare Bec Lumini Logan Dci!

    SALUt intimpin o mica problema azi tocmai mi sa ars becul far stinga,cind veneam seara de la Arad si ma necajit tare
    stie careva cum se scoate sau schimba becu ? ca motoru la dci e foarte ingramadit, se scoate bateria ?
    sigpic

  • #2
    Da...asa am inteles...cineva la intalnirea din Galati a vrut sa schimbe un bec si nu a putut...trebuia demontat ceva...ori bateria ori farul...nu stiu exact...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Adica? Ce are dCi-ul asa special de se scoate bateria? Ca e destul loc, mai ales daca e o versiune inferioara.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        boris are dci de 70 cp...nu prea e loc sa schimbi becul din fata bateriei...
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by boris View Post
          SALUt intimpin o mica problema azi tocmai mi sa ars becul far stinga,cind veneam seara de la Arad si ma necajit tare
          stie careva cum se scoate sau schimba becu ? ca motoru la dci e foarte ingramadit, se scoate bateria ?
          roagate de Andi sa ti-l schimbe cand il mai prinzi,mie el mi l-a schimbat
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Originally posted by andrei View Post
            Adica? Ce are dCi-ul asa special de se scoate bateria? Ca e destul loc, mai ales daca e o versiune inferioara.
            versiunea e laureate , si la motor e ful pe acolo nu pot baga mina sa ajung in spatele la far si cam cem model de bec e H ? sa stiu sa merg sa cumpar unu si citi wati sau ..
            sigpic

            Comment


            • #7
              H4...este si la rompetrol de cumparat ) Eu de acolo mi-am luat, dar vezi ca is 2 modele parca de H4,au alte picioruse...unele merg la daciile vechi si altele la logan parca...nu mai stiu
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                Originally posted by boris View Post
                cam cem model de bec e H ? sa stiu sa merg sa cumpar unu si citi wati sau ..
                H4, 60/55W, anti U.V.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  ;-)

                  merci
                  am fost ieri la auto europa dealeru din tm si iam spus problema
                  mi sa ars faza scurta bec stinga cit ma costa bec cu montaj
                  la care sefu de tura de la service zice : 28 lei becu cu montaju
                  apoi era un cetatean pe acolo si imi zice imi dai mie 10 lei si til pun eu
                  am plecat spre casa si le-am facut pe drum mam oprit la un magazin de piese auto si am cumparat 2 bec h4 anti uv 14 lei perechea
                  am ajuns acasa si am luat manualu la cap 5.11 cu montaju si am stat 25 minute pina lam rezolvat acuma stiu pe viitor
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    eu am stat o ora si nu mai puteam sa bag becul inapoi ...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      se umflase

                      Comment


                      • #12
                        cum sa schimbi becu' la logan

                        becu se schimba de sub capota, se scoate capacu' de plastic din spatele farului, si apoi se trage de conectoru' cu fire, acesta se va desprinde de bec si becu' ramane inauntru bagat in far, acum este o sarma(o siguranta) care se scoate(are o catare sus) , apoi iese becu, pui becu nou, sarma, si apoi conectoru' cu tot cu cauciucu' de pe el
                        Ce parere aveti de becuri cu argon, dar de cele cu xenon care merita cu adevarat?

                        Comment


                        • #13
                          apropo de lumini la logan am observat ceva. cand aprind pozitia sau faza scurta ,intensitatea luminii ecranului de bord scade la jumatate (ma refer la ecranul care arata ceasul ,nivelul combustibil,etc.) asa fac toate sau am eu probleme la circuitul electric ???

                          Comment


                          • #14
                            Asa fac toate, pentru ca daca nu ar fi asa, noaptea ti-ar distrage atentia de la condus ecranul foarte luminos.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Da e nasol de schimbat becul pe partea aia si sa avetzi grija acolo sunt niste "umeri" din plastic daca se rup e nashpa tare nu mai sta becul ...
                              Blue Diesel Tech

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google