Schimbare Bec Lumini Logan Dci!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    toate becurile fabricate in europa sunt conform normelor.

    Daca reusesti sa obtii o scrisoare de la garcea ca nu ar fi asa .. ii dai in judecata pe aia de la philips si te umplii de bani

    eu recomand Bosch Plus 90 - foarte tari

    Comment


    • #47
      merge pus la logan 1.4 becuri halogen de 12V-100W?

      Comment


      • #48
        Merge, dar o sa arzi cablajul si maneta care sunt dimensionate doar pentru 55/60W +/- 25% max. Mai ales ca nu are relee decat pentru proiectoare.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #49
          Originally posted by adiroman View Post
          Mi-am schimbat becul stanga fata. Am pus un Philips si vede ziua ca e mult mai puternic decat cel vechi de pe dreapta. Acum ma gandesc sa-l schimb si pe cel din dreapta. Intrebarea mea este: dupa ce-am schimbat becurile de unde stiu ca sunt puse corect, adica daca nu bat prea in sus sau prea intr-o parte? Trebuie sa merg undeva sa verific daca farurile lumineaza corect?
          De obicei dupa schimbarea becurilor farurile se deregleaza sus jos. Pentru reglajul sus jos vezi ca pe tabla de deasupra fiecarui far este decupat un patrat prin care poti baga un imbus intr-o chestie de plastic alb.

          Daca parchezi masina in fata unui perete vertical farurile vor face o dunga luminoasa pe perete de forma _/ _/ (cate un _/ pentru fiecare far).

          Farurile sunt reglate corect sus jos daca _ a celor doua _/ este aliniata.

          Adica _/_/ si nu una mai sus si una mai jos.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #50
            am becul faza scurta ars cum se scot clemele de siguranta?
            sa apas pe ele ?
            sau sa trag de ele?
            sant doua sau una ?
            am scos mufa si are cauciucul ala , l-am belit si vad ca e lipit de bec
            cum sa scot becul ? la service nu ma duc pt 1 bec ....

            Comment


            • #51
              Uita-te la tutorialul ACESTA si o sa-ti dai seama.
              Cauciucul nu este lipit de bec, poate doar din cauza timpului si a faptului ca nu s-a mai umblat pe acolo pana acum.
              GL-22-TOF

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google