Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De aceste placute ce parere aveti??
    http://www.daciashop.ro/placute-ferodo-sl
    Raport pret/calitate bun. Isi fac treaba bine. Pentru cativa bani in plus poti cumpara placute Ferodo Premier, SL e gama low cost.
    calitatea indoielnica a discurilor de origine,montate din fabrica,prea multe plingeri la adresa lor.
    Discurile de fabrica au fost in primul rand prea moi, se uzau aiurea cu aprope orice tip de placuta, iar cu cele mai dure era prapad pe oglinda discului dupa cateva mii de km. Niste jafuri de discuri facute din unt, parca.
    Last edited by mr.K; 24 May 2012, 09:31.

    Comment


    • Alessandro, dai un citric

      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


      Frane incinse dupa cca 30 km de franat metodic, din 100-120 kmh > 40 kmh.
      sigpic

      Comment


      • A probat careva placute de frana - Febi Bilstein ?
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Salut! In curand va trebui sa imi schimb placutele de frana si am un mic dubiu. Nu am idee ce sa aleg exact. Momentan am avut ferodo premier sport de care am fost multumit... Insa am vazut ca au aparut de la trw unele noi cu tehnologie Cotec... Ce spuneti? Care credeti ca merita?

          Comment


          • Originally posted by dr_mke View Post
            Alessandro, dai un citric

            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


            Frane incinse dupa cca 30 km de franat metodic, din 100-120 kmh > 40 kmh.
            dau citric da....cam speriat colegul tau eu tin minte ca am rezistat la mai multe frane din care una de la aproape 200 la 0

            este cumva drumul spre Banpotoc ?

            @ cristi_ccd cea mai buna varianta sunt Ferodo DS preformance. 290 lei la http://www.colinashop.ro/tuning/Plac...erformance-458
            sau mergi in continuare pe FDB 845 pentru ca sunt foarte ok la pret pentru ce ofera
            Last edited by alessandro; 27 May 2012, 17:53.

            Comment


            • Ferodo Premier FDB 1781 sau ATE. Ma intereseaza sa am o frana supereficienta si sa fie placute de compozitie mai moale , nu este foarte important pretul.

              Sau chiar chiar Brembo.
              Attached Files

              Comment


              • Mai aveti si alte pareri? Chiar am nevoie de un sfat intre Ferodo Premier Sport si TRW-urile noi cu tehnologie Cotec.... Astept pareri

                Comment


                • Alessandro, sa nu te mai plangi de scartaieli la frane

                  sigpic

                  Comment


                  • bai da ce aglomeratie mai e si la voi in Tm...

                    la mine acum nu mai scartaie. daca le incing putin, o perioada sunt perfect silentioase.
                    scartaiau o leaca mai incet ca astea ale tale si nu ma deranjau pe mine. pasagerii din masina ma intrebau de ce scartaie si ca vezi domne' trebuie sa schimb placutele. era relativ enervant pentru ei, eu nu am o problema, chiar imi place

                    P.S. pe domnisoara blonda ai lasat o sa treaca ca sa imi arati cum scartaie franele nu ?

                    Comment


                    • During this movie, no grasshoppers have been harmed.
                      sigpic

                      Comment


                      • ce legatura ar avea greierii cu franele ?

                        Comment


                        • Hehe, are, dar nu te-ai prins tu. Trebuie sa-mi pun pasta de cupru in zonele de contact ale sabotilor cu talerul, au inceput sa fie mai prolifici la scartait decat o pasune plina de greieri
                          sigpic

                          Comment


                          • adica greierii sunt scartaiturile sabotilor pe taler ?

                            Comment


                            • Te prinzi cam greu in ultima vreme
                              sigpic

                              Comment


                              • Bre, voi toti vreti sa fiti Automan?

                                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google