Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ferodo FDB845 am fisurat la fiecare set, dar nu s-au desprins bucati decat dintr-un set contrafacut. Pusesem poze.

    Oricum acolo ceva-i rau de tot suspect, la cum calca placutele.
    sigpic

    Comment


    • Si ce putem face pentru a evita crapaturile ?
      La mine scoteau niste zgomote oribile cand s au fisurat.

      @ sam culise etrieri gripate sau tablite murdare ?

      Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

      Comment


      • FSL-urile 845 la 30k mai au 8 mm grosime. Mai merg.

        Comment


        • Culisele mustesc de pasta ceramica, nu se pune problema de blocare sau functionare greoaie, tablitele sunt la locul lor, nedeformate.
          Prima impresie pana sa se aseze placutele e ca sunt ceva mai permisive decat fdb-urile, nu la fel de responsive.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Am cumparat si eu Ferodo FDB 1781 (140 RON setul) o sa revin cu detalii dupa ce le montez. Acum am TRW GDB400 de care nu prea sunt multumit.
            sigpic

            Comment


            • Impresii dupa 1000 km cu trw 1634 pe brembo max : la rece e slabuta combinatia, primele 2-3 franari pana se incalzesc apoi e in parametrii, dar daca nu le incingi bine, n-ai frane
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • am pus de origine placute si cu ocazia asta am pus si discuri noi ,tot de origine,super multumit ,acum nu mai apas asa tare pe pedala ,anainte aveam placute trw de 60 de lei, au fost atat de tari ca mi a deformat discurile pe rotund (denivelate)

                Comment


                • @electrica2000: Cât te-a costat toată afacerea?

                  Comment


                  • Ce combinatie de buget mai folositi/recomandati (discuri ventilate + placute de frana)? Am discurile cam duse(au niste striuri urate pe ele si cred ca sunt si un pic ovalizate) si vreau sa le schimb.
                    Plus de asta, in ultima perioada simt pedala de frana cam tare.

                    Comment


                    • Brembo + Ferodo Premier FDB845.

                      Daca chiar vrei ieftinaturi, LPR si alte porcarii de genul, dar totusi, s-avem pardon
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu, nici chiar ieftinaturi, dar de buget.
                        Combinatia de care zici ar fi super dar e cam mult.
                        Ma gandeam la http://www.piese***.ro/Pachet-Discur...-Ventilate-TRW

                        Comment


                        • Ma apropii de al doilea schimb de placute frana cu discuri pline de origine,pana cum am avut placute de fermit,foarte multumit de ele,nu au scartait deloc,nu au huruit,ca o impresie personala m-i s-au parut ca franeaza mai bine la cald(am facut in ultimul timp multe drumuri in zone virajate,de munte,cu solicitare mare a franei,merg destul de tare) si acum as dori sa incerc si ceva nou,ce mi-ati recomanda din gama ferodo?
                          In cazul in care nu ma hotarasc la ferodo o sa merg tot pe fermit.
                          A si era sa uit,in eventualitatea curatarii si gresarii culiselor cu vaselina pot folosi spray vaselina cu cupru,care cica este pentru piese intens solicitate si rezista la vreo 900 de grade?
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • Pe discurile originale prea putin rezistente, FDB1781.

                            Comment


                            • Pana la urma cat costa un disc de frana original?

                              Comment


                              • uite aici, neventilate si ventilate..


                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google