Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discuri Brembo si placute Ferodo fdb 845 rulate 5-6000 km.

    videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă


    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

    Comment


    • mamaaaa.... si mai poti sta in masina ?! mi-a spart timpanele.
      de asta imi place mie combinatia oem.

      Comment


      • Mie imi place.
        Am avut probleme doar cu un vecin care mi a spus sa nu mai fac zgomot. (vin seara tarziu si parchez pe o straduta foarte linistita)

        Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

        Comment


        • iti place sa mergi in coloana si sa-ti faca asa din metru in metru ?!

          Comment


          • Da ai inteles bine

            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

            Comment


            • Suna a autobuz DAF de Bucuresti. Ai stricat-o!

              Comment


              • Ce repede muscati coada pestelui, ca fdb845 scartaie si nu sunt bune
                Ce a prezentat alessandro nu este realitatea, daca veti fi atenti in clip el merge foarte incet si franeaza de asemenea apasand usor pe pedala. Daca pastrezi un stil normal de condus ca al oricarui sofer placutele nu vor scartai atat de tare, se aude ceva dar foarte putin si deloc deranjant. Daca te dai putin la masina si ai cateva franari mai hotarate placutele si discurile nu mai zic absolut nimic.

                PS : stiu ce spun pentru ca acum si eu pasuiesc un set de fdb845 pe brembo PVT, am avut aceleasi placute si pe bmax si era aceeasi situatie
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • n-as mai scoate-o din garaj, pana ce as rezolva problema...
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • Deci tre sa franezi ca la curse ca altfel nu merge? Nasol, asa facea si a mea.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Merge si asa, da-i inainte. Ale tale mai fac ori s-au potolit ?
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • S-au calmat dupa ceva km. Ceva mii de km cred.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          Discuri Brembo si placute Ferodo fdb 845 rulate 5-6000 km.

                          videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă


                          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                          Cred ca mi-ar fi frica sa mai franez cand stiu ca trebuie sa suport zgomotul ala...
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • hehehe, cam asa faceau si mult laudatele placute Motrio, care mi-au fost recomandate odata, demult, in service-ul Dacia si pe care le-am schimbat cu prima ocazie. Faceau scandal, dar in schimb franau mult mai prost. "Ce vrei dom'le, daca n-ai vrut originale..."

                            Comment


                            • Nu te supăra, dar zici că este garnitură de tren.

                              Comment


                              • Ieri mi-am scos și eu mașina de la service. Lichid frână schimbat, plăcuțe frână schimbate, desprăfuire tamburi și schimb bujii. Am pus plăcuțe ATE, lichid de frână ATE SL6 și bujii Denso IK20. Până mi-a făcut mecanicul factura am probat-o un pic și am fost mulțumit de lucrare. Mecanicul mi-a testat și eficacitatea frânării pe stand și se încadrează în limitele normale. Eram curios dacă o să scărțâie dar nu se aude nimic deocamdată. Sâmbătă plec la mare și o să văd cum se comportă la drum lung.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google