Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-ati pus piciorul pe fdb845, d-aia va plac cele de origine.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Dar nu pe.discurile "de.origine" care sunt foarte moi si scumpe in draci.
      sigpic

      Comment


      • Cand am auzit cum scartaie FDB845, nu mi-au mai trebuit. Plus ca probabil faceau varza discurile Ferodo.

        Comment


        • Buna,

          dupa o lunga perioada in care nu am schimbat placutele din motive financiare,acum a venit randul lor...
          Vara asta cautasem tot felul de variante. ATE,Bosch,Ferodo si alte marci mai de doamne ajuta sareau cu mult de 200 lei, placute+manopera+aerisire.

          Am fost la service si am programare pe joi,cu promisiunea sefului de acolo ca totul, placute+manopera+aerisire+lichid de la ei daca trebe cu 200 lei
          Merita? Primesc oare placutele originale TRW care acuma sunt la metal si au 45k km sau este o teapa chinezeasca si de acolo si pretul mic...?

          Logan/MCV/Sandero Set 4 plăcuțe frână faţă 199 lei

          Dacia iti ofera solutiile potrivite de finantare astfel incat tu sa iti cumperi masina demult visata. Afla detaliile!

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Cand am auzit cum scartaie FDB845, nu mi-au mai trebuit. Plus ca probabil faceau varza discurile Ferodo.
            au intradevar o perioada de cateva sute de km in care scartaie apoi se potolesc si nu mai fac nicio galagie
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Pana la urma, alea de origine care sunt? Marca si indicativ.

              Comment


              • eu zic ca ferodo. pe ele scrie F196. mai existau si F197.
                uite aici si codul...

                parca in poza se vede un TRW micut, chiar sub conturul masinii.
                Last edited by B997NDL; 23 September 2014, 17:09.

                Comment


                • Mda...nu mai am nici eu cutia ca sa ma uit.
                  Tot de la baEtii aia din linku' pus de tine, le-am luat.
                  Totu' ok pana acum, nu scartie si franeaza decent.

                  Comment


                  • la mine intra cam des abs-ul. o fi de la discuri ? mi-a zis mecanicul, la ultima schimbare de placute, ca nu mai duc un set. si cum conduc mai turbat, ma gandesc ca s-au cam dus. e plauzibila ipoteza ?
                    vad ca placutele ar avea martor de uzura. are vreun logan sistemul necesar pentru a indica asta ?

                    Comment


                    • Din ce descrii nu are ce sa fie Decat cauciucurile care pierd aderenta foarte repede. Abs nu intra Decat sa deblocheze roata atunci cand frana nu face altceva Decat sa o blocheze.

                      Ps: "am inteles" ca gramatical nu e altfel decat corect.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • te-a deranjat postul meu ?
                        anvelopele sunt michelin energy saver, luate de noi, in 2011 cu dot xx11.
                        nu e cam devreme sa piarda aderenta ?

                        Comment


                        • Nu mo, altcineva, nuspuncine n-ar recunoaste nici in ruptul capului.
                          Daca prinzi o roata cu putina aderenta pe mazga, nisip, ud in diferite situatii poate intra abs sa deblocheze respectiva.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Gata, problem solved
                            am fost azi la Auto Europa si am schimbat placutele.
                            Placute originale Renault(cica) Trw o48 parca scria pe ele si cutie+manopera+aerisire cu lichid ate sl6 albastru+test frana pe stand, totul intr-o ora si cu 200 lei
                            Am frane.
                            Ma declar multumit

                            Comment


                            • Sa le rulezi sanatos, sa faci si o reglare saboti spate daca nu ai facut, creste mult eficienta.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • nu am stat sa citesc tot topicul..este foarte lung..
                                ceva placute care sa nu mai afume rotile se gasesc?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google