Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Confirm experienta cu Ate, tot pe BMW. Rezultate mult mai bune cu Pagid si acum, de cateva zile, cu Textar
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • ...si la Logan cum s-au comportat?
      Aa...sau n-ai avut la Logan... )

      In dezordinea asta pot spune si eu ca la Logan cu TRW1634 am avut rezultate modeste (in cuplu cu discuri TRW) , in schimb la tractor cu TRW discuri+placute, super ok, franare ferma, uzura uniforma la disc, dupa o frana puternica se mai poate utiliza o franare imediata.

      Teste pana la discu rosu si d-astea nu am facut si n-am de gand )

      Comment


      • textar - best of the best - att de unde cumparati insa!
        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

        Comment


        • Am schimbat si eu placutele "de fabrica"la 33400km mers normal aprox. 80% urban.Mai aveau aprox. 5mm de material.
          Am pus tot originale in reprezentanta ,made in italy ,cod 77 11 130 071 , 148lei cu manopera inclusa.
          Franare buna la fel ca inainte ,cred ca va fi si mai buna ca n-am decat 80km.

          Comment


          • Alea "Made in Italy" au metal in materialu de frictiune, nu ca ar fi o problema, dar la magazin le-am refuzat si le-am spus sa-mi dea "Made in France" ))
            S-au uitat mirati la mine si imediat m-au abordat cu "sunt de origine".
            Nu i-am contrazis dar am desfacut o cutie made in FR si una made in IT si le-am aratat diferenta de material.

            N-au mai zis nimic, au dat pace la prost ))

            Comment


            • Ramane sa vedem cum se vor comporta in timp(daca mai apucam).

              Comment


              • Salutare, a venit vremea, dupa 65000km sa schimb placutele originale le logan, discurile inca sunt ok, dar ca sa mai trag de discuri inca un timp, vreau sa imi recomandati niste placute moi si rezonabile ca pret. Sunt foarte multe pagini, daca ma ajuta cineva cu un raspuns, raman recunoscator. Logan 2006 1.4mpi fara abs.


                Ferodo sau bosch? Sau recomandati altceva?
                Last edited by mumus; 14 April 2015, 08:27.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • De origine. Frana buna, nu scartaie, nu se bulesc discurile.~100 lei

                  Comment


                  • Mersi mrk, mai astept 2-3 pareri, ca in 2 saptamani le schimb.

                    Ce inseamna de origine? Ce cod? Producator?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Producator vrei pentru alea de origine? De-a lungul timpului sau numai recent?
                      Poftim: Textar, TRW, Ferodo. Pentru coduri, suni la Dacia, ei stiu ce au comandat la producator.
                      Bati degeaba forumul asta, n-ai invatat nimic despre placutele de origine.
                      Last edited by mr.K; 14 April 2015, 09:00.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        De origine, ~100 lei.
                        De origine îmi voi cumpăra şi eu în maxim 1 lună, preţul este cel menţionat de colegul @mr.K, adică 100 de lei.

                        Comment


                        • pune cineva un cod pentru alea "de origine"?
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Producator vrei pentru alea de origine? De-a lungul timpului sau numai recent?
                            Poftim: Textar, TRW, Ferodo. Pentru coduri, suni la Dacia, ei stiu ce au comandat la producator.
                            Bati degeaba forumul asta, n-ai invatat nimic despre placutele de origine.
                            Nu am avut nevoie pana acum...nu am intrat pe aici...

                            Eu vreau neaparat ceva moi.
                            Last edited by mumus; 14 April 2015, 10:19. Reason: Automerged Doublepost
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Loganul pe care l-ai avut a mers cu un singur rand de placute de frana si cu un singur rand de Kormorane, inteleg.

                              Comment


                              • ferodo 1781 sunt moi.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google