Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • textar si pagid

    operatori? matrix .... moderatori
    sigpicMy ride

    Comment


    • mersi delux ....si eu am un client care in loc sa zica mie mersi dl optician...mereu imi zice plastician..da mie rusine sa il corectez...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • vezi ca ai pm cu o lista de placi
        sigpicMy ride

        Comment


        • am primit-o...alea sunt toate moi??
          inca ceva...spune te rog cum ...dupa ce le recunosc ,diferentiez vizual sau alt fel pe cele moi de cele tari ?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Normal cele moi ar trebui sa-ti intre unghia in ele cand apesi pe ele si sa te murdaresti pe maini de la placute,cel putin la ale mele intra unghia daca apesi un pic mai tare pe "carnea" lor
            sigpic

            Comment


            • wizard
              tu de care ai ? si ce parere ai despre ele ?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Are tot Remsa ca si mine.

                Comment


                • Daca sunt luate de pe forum cu 70 RON, poti sa le arunci pe geam ca sunt niste panarame si faci praf discurile cu ele.

                  Comment


                  • @ parpanel...tu decare ai? parere despre ele ??
                    eu cred ca daca intra unghia..sunt prea moi...am fost acum la 3 magazine de piese auto ..destul de mari..si...nu am gasit nici Textar nici Pagid..nici nu au auzit de ele...
                    unde naiba sa caut...

                    deci nu mai raspunde nimeni?
                    Last edited by mumus; 17 June 2009, 18:41. Reason: Automerged Doublepost
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by parpanel View Post
                      Daca sunt luate de pe forum cu 70 RON, poti sa le arunci pe geam ca sunt niste panarame si faci praf discurile cu ele.
                      Da, din alea am avut si eu, dar eu mai destept ca papa, le-am luat din magazin cu 100 lei ....
                      Dupa vreo 4000 km le-am aruncat la gunoi (nu am vrut nici macr cadou sa le fac).

                      Mumus:iti spun eu ce a vrut Wizard sa spuna - NU intra unghia in ele, in loc de granule de metal, astea au granule de grafit, acolo daca da cu unghia se ia si te murdaresti.
                      Remsa au defapt o duritate medie, eu asa le simt.
                      Ce-mi place ca atunci cand sunt mai fierbinti prinde frana ceva fantastic .
                      Ce NU imi place ca la magazinu de la noi din Arad patronu s-a gandit sa le scumpeasca daca tot e saracie , de la 60 lei la 65 lei.

                      Comment


                      • Da-i cu Search pe Goagal (vorba lui almanahe)...vezi la karma auto ca au ei
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • mersi acum ma duc sa vad.

                          ce sa zic...am intrat pe site..si nu am reusit sa dau de placutele textar...ma tot indruma la textar .com si acolo...nimic...
                          sa imi spuna va rog cineva de unde si cu cat lea cumparat..sa imi dati un link in romania macar...va multumesc...
                          sau sa imi spuna cineva niste placute moi ptr mpi fara abs care se si gasesc...va multumesc

                          gasit pe site in sfarsit...acu ramane intrebarea....care sunt mai moi? textar sau cele de la dacia (dealer) sau alt model...
                          Last edited by mumus; 17 June 2009, 20:44. Reason: Automerged Doublepost
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by mumus View Post
                            @ parpanel...tu decare ai? parere despre ele ??
                            eu cred ca daca intra unghia..sunt prea moi...am fost acum la 3 magazine de piese auto ..destul de mari..si...nu am gasit nici Textar nici Pagid..nici nu au auzit de ele...
                            unde naiba sa caut...

                            deci nu mai raspunde nimeni?
                            Am pus Ferodo SL845 luate de pe net anul trecut cu 90 RON.
                            Mi se par foarte moi si discurile arata bine. Atat timp cat sunt moi si franeaza bine sunt ok; singurul dezavantaj este ca se duc mai repede si trebuie sa verifici grosimea lor mai des.
                            Last edited by parpanel; 17 June 2009, 23:21.

                            Comment


                            • cele moi se diferentiaza de cele tari dupa cantitatea de metale galbene(noi) ... bronz alama etc
                              sigpicMy ride

                              Comment


                              • sunt mai moi oare decat textar?

                                cineva care chiar stie...poate sa faca un top al duritatii placutelor ?...evident in top sunt cele mai bune...deci cele mai moi...logic.

                                am sunat la autokarma si mi sa zis ca textar ar fi cele mai tari placute de la iei si ce le mai moi sunt Remsa... acu ce sa cred ???
                                Last edited by mumus; 18 June 2009, 09:32. Reason: Automerged Doublepost
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google