Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Deh, poate lumea e preocupata numai de "tiuning" cu eleroane si panarame.

    Comment


    • #77
      Originally posted by alex86 View Post
      Unele ca cele de la dealer da luate din alt loc la ce pret se pot gasiiiiiiiiii?
      Minim 150 ron, la magazine de piese, cum a zis si Tudor.

      Originally posted by grassu View Post
      3. Care sunt placutele originale ?! Ca si la dealer se vinde acelasi lucru....
      Ia tu o pereche de placute de la dealer, compara-le cu astea si mai vorbim dupa...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #78
        @andrei: sa stii ca asta m-am si gandit sa fac ....si in cursul saptamanii urmatoare (daca o sa am timp) am sa merg sa le compar. Numai bine !

        Comment


        • #79
          Am primit o recomandare ca ar fi ok si cele de pe clio 3 cam la 70 de roni pretu

          si normal ca ce se vinde pe forum sunt copii false facute pe matrite bla bla

          PS: PRETUL SPUNE TOTUL
          sigpic

          Comment


          • #80
            Originally posted by Cristi_Xp View Post
            Pai de unde avem noi cum sa stim ca nu e bun ce vand,atata timp cat cineva nu ii raporteaza la noi ?
            Cat despre duritate,eu stiu ca si alea de origine sunt fff dure, si strica discul de frana.
            Adevar graiesti.
            Am schimbat discurile la masina de la firma la 90.000 (inca era in garantie), dupa ce a fost echipata numai cu placute originale.
            It's nice to be important but it's more important to be nice!

            Comment


            • #81
              @gabinicu77... daca ai schimbat la 90 de mii discurile, cate seturi de placute ai schimbat pana atunci? Orientativ? Eu am schimbat o singura data placutele in 70 de mii de km... si se cam apropie a doua schimbare, iar uzura discurilor era cam 1 mm cam acum 8000 de km. placutele le-am schimbat la 45 de mii la o revizie in service, deci sunt cele "originale" cum ar veni .
              Don't touch! Never ever steal
              Unless you're in for the kill

              Comment


              • #82
                Originally posted by boris View Post
                Am primit o recomandare ca ar fi ok si cele de pe clio 3 cam la 70 de roni pretu

                si normal ca ce se vinde pe forum sunt copii false facute pe matrite bla bla

                PS: PRETUL SPUNE TOTUL


                Pretul spune totul ?! De ce ?!

                Placutele de la dealer vin cu TVA si Adaos ....cele de pe forum sunt cu japca.

                Comment


                • #83
                  Placutele de la dealer sa zicem ca sunt 150 lei la distribuitor. Plus 19% TVA, deci 178 lei, plus 10% adaos, 195 lei. Deci cam asta e pretul. Si atunci, de unde sunt cele "orginiale" de pe forum 70 lei, la jumatate de pret?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #84
                    Corect. Eu imi bag picioarele oricum. Cei ce le vand sa-si sustina marfa. Eu am sa merg la dealer saptamana asta daca am timp. Pentru curiozitatea mea personala ca si eu mi-am cumparat placutele de pe forum si ma "roade" curiozitatea acum. Numai bine !

                    Comment


                    • #85
                      Eu acu joi le schimb ca fac revizia de 40.000 km la programare l-am intrebat pe ala cat costa a spus in jur de 430 ron porma m-a intrebat de placute daca le-am schimbat am spus nu atunci a spus ca sa am pregatit in jur de 650 ron , inca ma bate gandu sa iau placute de aici depe forum dar daca sunt fake ce sa spun asteptam pareri de la cei care au cumparat de aici si au facut km cu ele.
                      Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                      Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by golanu View Post
                        @gabinicu77... daca ai schimbat la 90 de mii discurile, cate seturi de placute ai schimbat pana atunci? Orientativ? Eu am schimbat o singura data placutele in 70 de mii de km... si se cam apropie a doua schimbare, iar uzura discurilor era cam 1 mm cam acum 8000 de km. placutele le-am schimbat la 45 de mii la o revizie in service, deci sunt cele "originale" cum ar veni .
                        Dupa cum am spus masina era in garantie. Ca urmare, schimbarea placutelor s-a facut conform recomandarilor service-ului la fiecare 30.000 km, cu ocazia reviziei.
                        It's nice to be important but it's more important to be nice!

                        Comment


                        • #87
                          Pai eu nu mai inteleg nimica,sunt pareri pe forum ca placutele de la dealer ar strica si alea discurile si sunt pareri ca si cele de pe forum vandute aicea le strica,deci sa inteleg ca is aceelasi lucru cele de la dealer cu astea de aicea!? Cu a zis si grabinicu ca a schimbat placutele conform spuselor celor de la service cu cele "originale" iar dupa 90 de mii a trebuit schimbate discurile,deci e aceelasi lucru,cu placutele de la dealer cu cele de pe forum,de aicea eu inteleg ca ambele strica discurile,si ca nu sunt bune(pai si atunci care "pisici" is alea care nu strica nimica?)!Interesanta treaba
                          Last edited by wizard24; 20 April 2008, 20:46.
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            placute

                            Am dat jos placutele "noi" si le-am pus pe cele vechi.
                            Placutele "noi" le-am tinut 400 km in speranta ca se mai aseaza dar rezultatul il vedeti in poze.
                            Discul e zgariat, iar placutele nu se aseaza calumea pe disc.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #89
                              Parpanel si acuma ce-o sa faci,ce fel de placute o sa-ti pui?:|
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by parpanel View Post
                                Am dat jos placutele "noi" si le-am pus pe cele vechi.
                                Placutele "noi" le-am tinut 400 km in speranta ca se mai aseaza dar rezultatul il vedeti in poze.
                                Discul e zgariat, iar placutele nu se aseaza calumea pe disc.
                                si de unde ai luat placutele de frana astea noi???
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google