Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by wizard24 View Post
    Pai eu nu mai inteleg nimica,sunt pareri pe forum ca placutele de la dealer ar strica si alea discurile si sunt pareri ca si cele de pe forum vandute aicea le strica,deci sa inteleg ca is aceelasi lucru cele de la dealer cu astea de aicea!? Cu a zis si grabinicu ca a schimbat placutele conform spuselor celor de la service cu cele "originale" iar dupa 90 de mii a trebuit schimbate discurile,deci e aceelasi lucru,cu placutele de la dealer cu cele de pe forum,de aicea eu inteleg ca ambele strica discurile,si ca nu sunt bune(pai si atunci care "pisici" is alea care nu strica nimica?)!Interesanta treaba
    Nu pot sa nu ma gandesc la faptul ca, poate au profitat da faptul ca masina este pe firma si ca mai are garantie. Asa ca s-au gandit sa faca si ei un leu in plus (700ron setul) ca cica daca nu se pierde garantia.
    It's nice to be important but it's more important to be nice!

    Comment


    • #92
      Orice placute ar fi, discul oricum se uzeaza, difera doar numarul de km in care acesta va trebui schimbat. Eu auzisem de la cineva care are un opel cu 200 de mii la bord, ca si el a schimbat discurile cam la a 3-a schimbare de placute (acuma nu stiu cati km il tineau placutele).
      Don't touch! Never ever steal
      Unless you're in for the kill

      Comment


      • #93
        Ma indoiesc ca placutele alea costa la producator mai mult de 50 ron si ma mai indoiesc de faptul ca la magazin pun doar 10% adaos poate ai vrut sa zici peste 100 %.

        Comment


        • #94
          mai nus ce sa zic ...oricum de adaos ai dreptate nu merg numa cu 10 % garantat...cat despre pretu de achizitie chiar nam de unde sa stiu...dar un lucru stiu sigur nu mias lua placute de forum...mergi frate si iati originale de renault dac tot 70 ron e si dac nu sunt bune iati originale ...alfel platesti prost primesti prost e riscu vostru
          Last edited by Seba; 21 April 2008, 12:51.

          Comment


          • #95
            Originally posted by parpanel View Post
            Discul e zgariat, iar placutele nu se aseaza calumea pe disc.
            Vad ca si tu tot placute "originale" ai...

            Originally posted by Errors View Post
            Ma indoiesc ca placutele alea costa la producator mai mult de 50 ron si ma mai indoiesc de faptul ca la magazin pun doar 10% adaos poate ai vrut sa zici peste 100 %.
            Faci misto de mine? Daca o sa gasesti tu placute Ferodo la 50 ron eu le mananc...
            Auzi, adaos de 100%...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #96
              Chiar crezi ca pretul de productie e mai mare nu prea cred eventual mai mic,daca crezi ca 100% e exagerat cum unele piese care costa la poata fabricii 200 ron ajung in magazine sa coste 400? Decat avand adaos de 70% nu de 10.

              Comment


              • #97
                Vad ca nu prea vorbesti in cunostinta de cauza. Care piese costa 200 ron si in magazine costa 400 ron, ca sunt curios...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #98
                  Am luat placutele de la cineva care le vinde si aici pe forum.

                  Cred ca o sa merg pe no-name unixtrade sau autospeed, adica ceva pe la 50 RON si le schimb la 15.000 km. Am cautat tot orasul la magazinele de profil si nu are nimeni pe stoc, ci numai la comanda, dar nu ma risc. Din ce am vazut prin Galati "La Popescu" cam toate par mult mai moi ca cele pe care le-am dat jos.

                  In poze se vad clar niste insertii metalice in placute care banuiesc, ca sunt cauza uzurii discului.

                  Comment


                  • #99
                    Da, deci tot placute false ai si tu, de aia nu sunt nici asa de bune si se uzeaza discul foarte repede, mult mai repede decat il uzeaza cele originale.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Adica tot ce se gaseste pe forum e fals?

                      Comment


                      • Cand m-am dus cu placutele alea de care am intrebat daca sunt originale in service mecanicul a zis ca si ei tot la fel au la 230ron. pana acum e ok am vreo 200km cu ele.

                        Comment


                        • Au zis ca au la fel ca nu si-a dat seama de care sunt. Oricum, astea false au un element distinctiv, nu zic care, ca nu vreau sa instig la alte chestii.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • A auzit cineva de placute Falke distribuite de Conex? http://www.conexdist.ro/index.php?page=produse&id=1393

                            @andrei ar fi bine sa spui cum se recunosc placutele false ca sa nu-si mai strice si altii discurile de frana.

                            Comment


                            • Dap andrei daca stii ceva te rugam sa ne spui si noua.
                              Last edited by valeriuciprian; 22 April 2008, 05:26.
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • Originally posted by parpanel View Post
                                Adica tot ce se gaseste pe forum e fals?
                                Si eu am pus intrebarea asta si nu mi-a raspuns nimeni. Oricum ....din discutiile de pana acum ...placutele sunt fakeuri ...dar cei ce le vand si zic ca sunt originale si ne mint pe restu nu isi iau sanctiuni

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google