Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok m am prins de mult de asta dar vad ca la dealer se gasesc ''remsa'', ''textar'', doar de astea stiu eu ,dar poate mai sunt si altele invaluite in ambalaj renault, ceea ce inseamna ca au contracte cu 2 producatori pentru acelasi reper, sau dealerii fac manarii?

    Comment


    • Nu stiu ce-or face. Problema e ca, astea de "origine" franeaza prost si sunt si scumpe.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Nu fac manarii.
        La dealer/magazin de dealer, gasesti placute de la 200 lei pana la 40 lei.
        Nu te obliga nimeni sa pui numa' d-alea de origine (care franeaza bine, Brembo sau Ferodo).
        La fel si discuri de origine cat si ATE TRW, Brembo, etc (pe comanda daca nu au in stoc).

        Comment


        • Am sunat ieri la Gammis-Medias(026/9822900)-promotie, placute de origine+manopera-181 RON.

          Am intrebat pt.mine si anume pt. un ABS Plus, berlina, 2007.

          Comment


          • nu stiu ce aveti voi cu placutele originale ca mie unul mi sau parut si proaste si scumpe si le-am schimbat mai repede ca la cald franau foarte prost, acum am pus REMSA si imi franeaza foarte bine si nici nu-mi sapa in discuri ca m-am uitat, deci eu unul sunt foarte multumit de ele si nu sunt nici scumpe, iar de schimbat se schimba intr-o joaca in 30 de minute n-ai ce face, iar ca si discuri recomand FERODO sunt de calitate si au un pret bun.

            Comment


            • REMSA sunt bune, cred ca au cel mai bun raport pret-calitate (65-70 lei setul pentru benzinare).
              Se uzeaza ceva mai repede, dar sunt bune.

              Comment


              • Sa inteleg ca pentru diesel difera avand in vedere ca am discuri ventilate ?

                Comment


                • Nu difera, sunt aceleasi placute.
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • salut
                    am si eu nevoie de o recomandare
                    urmeaza sa schimb placutele si as vrea sa pun ferodo premier. ce parere aveti ?
                    From Miami 2 Ibiza
                    Voucher
                    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                    Comment


                    • Pune !
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • ferodo premier - sunt bune dar scumpe, dar poti sa pui si mai ieftine vezi mai sus recomandarile.

                        Comment


                        • Ferodo Premier NU sunt scumpe.
                          Spre exemplu TRW sunt mai scumpe si nu sunt la fel de eficiente ca Ferodo Premier.

                          Comment


                          • wheelman, ti se par scumpe Ferodo la 84 de lei?
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • cele de la renault costa 60 de ron cu 20 de ron in plus nu cred ca e mare diferenta.
                              From Miami 2 Ibiza
                              Voucher
                              http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                              Comment


                              • Le-ai testat pe ambele? Daca nu...
                                Alea de ''Renault'' cu 60-100 lei (depinde de magazin) sunt execrabile - le am impachetate noi-noute (nici 2000 km rulati cu ele), le fac cadou cine le doreste.
                                Pt taxi/oras sunt ok, dar atat.

                                Ferodo in schimb am auzit numai pareri bune (mai ales FerodoPremier).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google