Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ală scârțâit ? Glume ! Ha !



    Să vedeți voi cum fac DS2500 sau Carbone Lorraine !
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by ConteNegro View Post
      ..., plăcuțe frână schimbate, desprăfuire tamburi. Sâmbătă plec la mare și o să văd cum se comportă la drum lung.
      Ar fi bine să le păsuieşti un pic până Sâmbătă...
      Drum bun şi vreme cu soare!

      Comment


      • Originally posted by dr_mke View Post
        Ală scârțâit ? Glume ! Ha !

        https://www.youtube.com/watch?v=D0VVYBab0g4

        Să vedeți voi cum fac DS2500 sau Carbone Lorraine !
        Nu e bine...cred ca e stricata.

        Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

        Comment


        • Si voua va place sa scartaie in halul ala?
          Eu i-as da foc, pe cuvant.

          Comment


          • Donez un litru de benzină...

            Comment


            • Asta-i cu DS Performance. Celelalte fac mult mai frumos
              sigpic

              Comment


              • donez si eu 2 litri de gaz pentru toroapele voastre. suna a placute contrafacute din targ...

                Comment


                • Deosebirea-i ca astea franeaza cam de 2 ori mai eficient decat cele OEM. Decat alea de targ, vis a vis de care se pare ca esti connaisseur, nu mai vorbim.
                  sigpic

                  Comment


                  • La cata galagie e in Logan, ce mai conteaza scartaitul ala? Important e sa se opreasca masina.

                    Comment


                    • Originally posted by razvanamza View Post
                      donez si eu 2 litri de gaz pentru toroapele voastre. suna a placute contrafacute din targ...
                      Vezi ca ma enervezi.
                      Daca nu iti adea Dsign la pomana discurile mele Brembo...mergeai in continuare cu Asam Klaxcar sau Starline....asta apropo de piese dubioase.

                      Ps. Am uitat de Fermit...scuze.

                      Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                      Comment


                      • Originally posted by dr_mke View Post
                        Deosebirea-i ca astea franeaza cam de 2 ori mai eficient decat cele OEM. Decat alea de targ, vis a vis de care se pare ca esti connaisseur, nu mai vorbim.
                        Daca-s chiar asa eficiente, atunci merita scartaitul.

                        @alehandro: n-ai ce discuta cu Amza. E mai mult Pelea, decat Amza.
                        Last edited by Cezar; 26 June 2014, 20:05. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Merita doar daca te dai pe circuit. Daca 80% din timp il petreci in aglomeratie (pentru ca asa se circula in Bucuresti) eu cred ca nu merita.

                          Nu inteleg cum sa-ti placa sa-ti urle o toba sport in creieri, un subwoofer, sau, mai nou, placutele de frana care fac zgomot - care se pare ca sunt noul trend in materie de tuning.

                          Dar nu luati in considerare parerea mea, pentru ca eu mai am putin si ajung la varsta senectutii si am nevoie de liniste.
                          Last edited by vitriol; 26 June 2014, 20:16.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Depinde de starea de spirit...daca sunt enervat/stresat de ceva, ma grabesc, stau bara la bara...mai imi vin spumele pe ele.

                            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                            Comment


                            • Discurile tale Brembo le-ai donat de nebun ce esti. sunt excelente. Si daca nu le luam ieftin pe ale tale imi luam greenstuff. @Cezar, latra la alt copac, ma dezgusti! Raman la parerea mea ca este stresant sa-ti fluiere alea la fiecare frana..

                              Comment


                              • Eu nu circul in Bucale sau in oras mult. Circul preponderent la drum intins, de regula mai tare decat media.

                                De scartait scartaie doar la anumite presiuni de franare scartaie, de regula la viteze mici si dupa ce au fost incinse rau. In mod normal sunt decente ca scartait.

                                @Cezar: n-am frane de Porker, dar am frana constanta ca performanta mult mai mult timp decat cu placute stock, iar la viteze mari, este net superioara.

                                @vitriol: am si subwoofer, dar nu-l aud decat eu, iar placute Ferodo DS 2500 am folosit prima data pe Dacia 1310 Li, pe vremea cand eram student, adica acum vre-o 10 ani.
                                Last edited by dr_mke; 26 June 2014, 23:26.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google