Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am o cunostinta care a avut pe un ford. A fost multumit de ele...
    MY CLA

    Comment


    • Pauly de ce nu pui de origine trw ferodo?
      @prestige...am un var si vecinul lui a folosit asa ceva )) cum poti sa afirmi asa ceva cand nici macar n ai vazut placutele alea sau nu stii tu pe pielea ta?foarte funny postarile astea.
      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

      Comment


      • Eu, nu spun ca nu ai dreptate FLR, dar totusi, un astfel de set costa 193 LEI, un ATE 233, un GM 243, un DELPHY 162, pe cand un set BOSCH este undeva in jurul a 45 -80 LEI.
        Asta, poate constitui un motiv pentru care nu pun?

        Comment


        • Originally posted by pauly View Post
          A folosit cineva Placute de Frana Bosch ? Sant bune?
          Placutele sunt bune si au pret bun dar sunt mai dure decat cele de origine spre exemplu. Asta inseamna ca vei merge mai multi kilometri cu ele dar vei schimba mai repede discurile de frana. Economia pe care o faci la pretul placutelor o risipesti la discuri. Recomand placute "moi": ex. de origine, Ferodo, etc.

          Comment


          • Nu stiu de unde ai scos preturile alea,dar daca te straduiesti gasesti la pret mai acceptabil trebuie doar sa vrei!bafta
            http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

            Comment


            • Originally posted by pauly View Post
              A folosit cineva Placute de Frana Bosch ? Sant bune?
              Eu. Sunt bune de aruncat.
              Asa am facut eu. Si discurrile le-am aruncat, ca facusera santuri de la placutele Bosch.

              De origine, moi, care asigura franare buna, sunt 100 de lei la magazin, nu la taraba in Vitan.

              Viata mea e mai importanta decat 50 de lei pe care ii dau in plus pe niste placute ca lumea.
              Last edited by mr.K; 25 February 2015, 13:24.

              Comment


              • OK. Si totusi, care spuneti ca ar fi cele mai bune?

                Comment


                • Nu exista cel mai bun, daca te-ai fi uitat pe ultimele zeci de pagini ai fi vazut aceleasi recomandari, trw, ate, ferodo. Daca ai discuri pline mergi pe trw1634 sau ferodo 1781, daca ai discuri ventilate poti merge pe ate sau fdb845.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Minte sam asta, e invidios.
                    Pune frate Bosh ca-i belea! Sau poti sa cauti placute Beru. Dar cauta bine, ca nu se prea gasesc... Cunoscatorii stiu! (cine stie cunoaste mancati-as).

                    Comment


                    • Ferodo 1781 merg bine merci si pe discuri ventilate de 259.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Salutare,
                        Sa va ofer si eu feedback ul meu.
                        2Loganuri personale plus inca 2 in familie.
                        Placutele din fabrica au tinut 60-70k km la toate 4( 2 md 2005, 2 md 2008).
                        Ferodo , franeaza bine dar in 20k mi au mancat din discuri cat mi au mancat cele originale, nu au ajuns la jumatate din carne.
                        Bosch, ieftine, franeaza bine, in 10k erau pe undeva la jumate. Din disc parca nu au mancat. Acum am pus pe. A doua masina alt set.
                        Motrio, ieftine, par lucrate bine, franeaza bine, cumnatu le are de peste 20k km

                        Nu neaparat tot ce e ieftin e si rau sau prost. Placutele de frana trebuie sa opreasca masina si sa nu scoata zgomot. Eu prefer unele mai ieftine si mai moi decat unele scumpe si dure. Candva am facut un calcul si... cam in toate variantele pretul e tot pe acolo

                        Ps: mare parte din.mentenanta o fac singur, asadar nu am.luat in calcul mapora mecanicului
                        Last edited by raoulserban; 7 March 2015, 18:57.

                        Comment


                        • Ieftine si moi nu inseamna ca franeaza bine intotdeauna.
                          Posesorul unei masini ar rebui sa fie interesat de cum franeaza masina, apoi de cum sunt protejate discurile, apoi de cat tin placutele.
                          Totul, in limita unui buget. Unii aloca prea putin pentru un reper de care tine viata lor.
                          Last edited by mr.K; 7 March 2015, 19:26.

                          Comment


                          • placute frana moi Ferodo FDB1781

                            daca vrei ceva bun si moi, iei placute Ferodo FDB1781. Bune ptr discurile pline si ventilate de 259mm

                            Comment


                            • Sau de 100 de lei cumperi de origine, de care ai fost multumit.

                              Comment


                              • Bun argument
                                Am intalnit masini si soferi care la 90k aveau inca placutele de fabrica. Un coleg cu Octavia avea la 120k placutele originale.
                                Tine foarte mult de sofer, pe langa calitatea subansamblelor.
                                Unii accelereaza 50m pan la semaforul rosu, altii lasa masina sa curga. La unii viteza de croaziera e de 90kmh la altii 120kmh samd.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google