Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa ~4000 km cu placutele astea Remsa sunt foarte multumit.
    Raportu pret/calitate e foarte bun (din pacate acum costa cica 65 lei, le-au scumpit de la 60), nu se compara cu placutele alea in cutie ca ''de origine''.

    Dupa ce am mai sapat pe gugl, am vazut ca si la VW, BMW folosesc baietii tot Remsa si sunt multumiti.

    Comment


    • Ce parere aveti de Ferodo Racing SL Economy?..86 lei setul.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Daca ai gasit pretu pe net, ala nu e actualizat de vreo 3 luni.

        Eu cred ca cele mai bune (si din spusele utilizatorilor) sunt Ferodo Premier, cica franeaza foarte bine si nu sunt dure, dupa care vine Ferodo SL.
        Astea de racing n-as pune (habar n-am cat de dure sau moi sunt) dar mi se pare normal ca la niste placute de racing sa ai si discuri pe masura, altfel n-ai facut absolut nimic.
        Sa prinda frana mai bine decat cu placutele originale nu se poate, fizic nu se poate, trebe si un disc mai adevarat, asa ca eu nu le vad rostu la astea ''racing''.

        Comment


        • Pai dau un telefon si aflu pretul actualizat...acum cat putea sa creasca in 3 luni?...maxim 10 Ron ( sper ). Ma interesa mai mult cum se comporta...prea rau nu cred, dar...nah!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • salut baieti
            unde gasesc sa cumpar placute ptr logan fara abs ebc greenstuff sau Remsa ?
            vreau sa fie cat mai moi posibile (scuze)
            Last edited by mumus; 17 June 2009, 12:42.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Pai vrei discuri sau placute???
              PS: Te-ai dus in extreme...EBC Green Stuff sunt cel putin dublu la pret fata de REMSA...la placute ma refer.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by mumus View Post
                salut baieti
                unde gasesc sa cumpar discuri ptr logan fara abs ebc greenstuff sau Remsa ?
                vreau sa fie cat mai moi posibile

                160Ron... cand le vrei ?

                Comment


                • ma intereseaza sa fie moi...nu sa fie ieftine...octavian zice ca alea remsa sunt bune..deaia intrebam...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Si eu pot confirma ca placutele Remsa sunt super ok si la pret(65 RON) si la cum franezi cu ele, am avut vre-o 10000Km petardele alea de placute de "origine", iar sapt trecuta le-am schimbat cu un set de placute Remsa cu, care ma pot lauda ca am din nou frana cum a fost la inceput!
                    Cu placutele alea de "origine" adica fake-urile,dupa 10000km nici macar 1mm nu sau uzat din ele, deci cred ca ma tineau 100000Km,dar pana atunci schimbam vre-o 2 seturi de discuri ))
                    sigpic

                    Comment


                    • Mi`am schimbat si eu placutele... am fost la reprezentanta Dacia la mine in orash si mi`au dat un pretz... 350 ron cu test de franare... i`am spus k o sa ma reintorc dar in gand aveam altcv.. ( ce *** sunt brembo ? ) )) bine`nteles le`am schimbat la un prieten .. ferodouri de renault 90 ron placutele 20 ron manopera si 10 ron la baietzi :d
                      Daca tot o calci... calc`o pana la fund

                      Comment


                      • Completare la Wizard, care s-a carat cu Logan echipat cu placute Bosch:
                        ai apucat sa te cari cu Loganu cu placute Bosch?
                        wizard: da da
                        wizard: vre-o 20 de km asa
                        ma

                        wizard: ii cam aiurea
                        nu sunt mai bune ca astea Remsa?
                        nu , nu imi plac ca is mai tari oleaca
                        frana prinde o idee mai slab?
                        ca si alea de "origine"
                        wizard: da, deci pedala ii mai tare, dar cand apesi hotarat pe ea,se opreste
                        dar ............Partidul Liberal Muncitoresc tot is tari oleaca

                        wizard: concluzie REMSA +1 ------- BOSCH 0
                        wizard:
                        fata de REMSA nu imi place cum se comporta, si amu
                        wizard: stiu cum ii sa ai o pedala Partidul ulea si una ok

                        Deci in concluzie, n-o sa pun Bosch pe masina )))

                        Bre, daca tot faci publica discutia de pe mess, mai fa cate o ajustare pe ici colo...Fara prescurtari obscene. Ms.
                        Attached Files
                        Last edited by Cezar; 17 June 2009, 14:46.

                        Comment


                        • cred ca problema asta o am eu..tot placute de origine dupa 17mii km se aude un scartait mereu..ca si cum s-ar fi incolacit o sarma la roti..la service mi-a zis ca nu am nici o probl asa fac placutele intrucat sunt mai dure cele originale; insa e posibil sa imi afecteze discurile in timp...

                          ce placute mai putin dure si bune recomandati?

                          multam!
                          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                          Comment


                          • Pai scrie mai sus...REMSA
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • VanDiesel: ai placute ''de origine'' luate cu 70 lei setu (la care cutia seamana bine cu cea originala), sau chiar de origine puse in service autorizat, care costa 180-220 lei setul?
                              Daca chiar ai originale, lasa-le ca sunt bune.

                              Comment


                              • in magazine gasesc remsa sau greenstuff?

                                @ operatori...au trecut 10 minute nu mai pot edita....
                                care sunt cele mai moi placute ptr logan berlina fara abs....stie cineva...???
                                Last edited by mumus; 17 June 2009, 15:27. Reason: Automerged Doublepost
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google