Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian___30 View Post
    VanDiesel: ai placute ''de origine'' luate cu 70 lei setu (la care cutia seamana bine cu cea originala), sau chiar de origine puse in service autorizat, care costa 180-220 lei setul?
    Daca chiar ai originale, lasa-le ca sunt bune.
    sunt luate de pe forum...ok mersi de sfat...Remsa am sa caut...
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

    Comment


    • am inceput sa umblu dupa placute...pe cuvant...daca stiam ca sunt de atatea tipuri...si ca toti recomanda altceva...azi am fost la un magazin si tipul zicea ca are cu 120 lei de origine....mauit pe cutie si scria ceva de genu : trv sau cws caceva de genu...pai pe alea originale nu trebuia sa scrie brambo?? care sunt cele originale ?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ce mai conteaza?..ia Remsa daca vrei moi si bune si ieftine. Sunt useri seriosi care le recomanda
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • da...problema e ca remsa nu gasesc decat pe net ptr moment...am sunat pe site si...cica nu pot sa comand decat daca ma inscriu pe site..dae eu nu am sa dau seria sasiu a masinii si inca nu stiu ce porcarii ptr ca asa vor ei...
          problema e ca remsa nu am gasint in magazine deloc...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • domnu ... tu ai o problema si o inteleg, crezi ca neavand abs ... cu un set de placute rally o sa strici discu si o sa franezi prea violent? stai linistit nu e cazut, alexspeed si raduprov si-au pus placi din aceiasi serie si nu au nici o problema ... deci ...
            sigpicMy ride

            Comment


            • Atunci cauta Ferodo..ceva pe la 80-100 lei maxim
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • @mumus: Cu siguranta placutele de origine la 120 lei nu sunt originale.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • am zis..erak kws sau ceva de genu...stiu ca sa mai zis pe forum de ele...cred ca aici le gasesc cu 70 lei...parca

                  deluxe..sa inteleg ca tu recomanzi greenstuff sau chestii de genu semi sport???zici tu ca nu strica mai repede discul.....
                  stii ce ma speriat pe mine ?? Am un amic tot cu logan fara abs..(el conduce mult mai agresiv ca mine..deci si franarile sunt pe masura) si... in jur de 30000 i sau schimbat placutele la service...i sa zis ca data viitoare se schimba si discurile...si masina este model de ungaria..nu cred sa nu fi avut placute de origine din fabrica..asta ma speriat , nu vreau sa imi schimb discurile data viitoare

                  am aproape 30000 km si placutele tocite pana la jumate....deci mai aman cumpararea de placute inca minim 10000 km
                  Last edited by mumus; 19 June 2009, 08:25. Reason: Automerged Doublepost
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Tocmai ce-am schimbat placutele de frana...am fost la doua magazine Dacia si vreau sa zic ca unu avea de origine Brembo 160 lei si altul de origine Renault la 120 lei...eu am luat Master Sport germane. Sunt niste placute rosii. Pret 65 lei setul. Impresii si poze maine ca n-am facut cu noile placute decat vre-o 300 de metrii
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • eu o sa iau lucas trw cam 74 lei la urmatoare revizie de 50000 km
                      sigpic

                      Comment


                      • Daa...unde gasesti tu TRW Lucas orighinale cu 74 lei setu?
                        Vezi sa nu patesti cum am patit eu (si n-am luat de nici un fel) avea ala la magazin TRW Lucas cu 134 lei si tot TRW Lucas la 76 lei setu.
                        La intrebarea ''care e diferenta ? '' raspuns ''pai sunt exact la fel, difera codu''.
                        Daca sunt ce trebuie, tre' sa prinda frana de sa te lipeasca de parbriz, adica sa aibe aderenta buna pe disc.

                        Comment


                        • mai tre' sa ai si alte gume, in afara de kormoran/montana...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Eu mi-am pus Ferodo Premier 1781 la 160 ron (special facute pt. logan) si odata cu placutele am schimbat si discurile. Pragul de 17.7 mm era depasit dar cred ca mai mergeau lejer vreo 40.000. Acum am 65.000 km. Discuri am pus EBC USR la 550 ron setul. Link catre discuri: http://www.ebcbrakes.com/automotive/sport_slotted_brake_rotors/ultimax_blackdash_usr_slotted_rotors.shtml. Manopera 0 (in garaj), timp aprox. 3h.

                            Impresii urmeaza cand o sa am
                            Last edited by tavi_gg; 22 June 2009, 17:47.

                            Comment


                            • voi de unde v-ati luat Remsa ?
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment


                              • In Bucuresti, gasesti REMSA la karma auto
                                Gasesti si in alte magazine dar alea probabil nici nu au site-uri
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google