Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vreau sa imi schimb si eu placutele! ce marca imi recomandati?
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • in 35 pagini sigur ai sa gasesti alegerea potrivita tie
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • placute de frana Febi Bilstein

        salutare.a venit timpul sa schimb si eu placutele de frana si am luat un set Febi Bilstein-65 lei.cei de-acolo mi le-au recomandat ca fiind de buna calitate.made in germany.el cica are pe audi si e super multumit.i-am zis ca daca nu sunt bune ma intorc la el la magazin si stau pe scari si-i fac antireclama. . vroiam sa iau Ferodo Premier dar am gasit multe variante de preturi(75, 95, 140, 150)-FDB 845, si am zis ca nu risc sa iau cine stie ce turcisme.
        a mai folosit cineva astfel de placute, febi, sa imi spuna si mie niste impresii?
        o sa le pun zilele astea si o sa revin cu informatii si poze daca e nevoie.

        Comment


        • La mine in oras (Targu Jiu) nu am gasit decat placute ca cele din cutia din poza atasata(in afara de cele facute de S.R.L.-uri).
          Ce ziceti de ele?
          Pretul este 180 ron si unde scrie "pise de origine"nu este o holograma ca cele de la CD-uri dar daca o misc in lumina are ceva straluciri.
          Attached Files

          Comment


          • Aceleasi placute le am si eu acum pe masina.Le-am schimbat la revizia de 60000.Eu am dat 215 lei in service+60 de lei manopera.Masina franeaza destul de bine cu ele,nu ma pot plange.

            Comment


            • Originally posted by oivp2003 View Post
              La mine in oras (Targu Jiu) nu am gasit decat placute ca cele din cutia din poza atasata(in afara de cele facute de S.R.L.-uri).
              Ce ziceti de ele?
              Pretul este 180 ron si unde scrie "pise de origine"nu este o holograma ca cele de la CD-uri dar daca o misc in lumina are ceva straluciri.
              Sigur alea din magazin nu mai scria si BREMBO pe cutie?
              De astea am avut si eu (fara Brembo scris) si dupa vreo 3000 km le-am dat jos pt ca era sa mor de vreo doua ori (franau prost).

              Comment


              • folosesc TRW si sunt foarte multumit, recomand ;)

                Comment


                • Cele din poza sunt din magazin.
                  Intradevar erau si unele in acelas fel de cutie cu acelas fel de "holograma" pe care mai scria si "BREMBO".Pretul asemanator.
                  Vizual mi s-au parut la fel.
                  Stiti cumva care ar fi deosebirea intre ele?

                  Comment


                  • Holograma aia e, scrisu in relief se vede in culori.
                    Eu ti-am spus, ambalaj identic cu poza pusa de tine si am luat teapa, le-am dat jos ca nu prindea frana bine (in jur de 100 lei am dat).

                    Daca au cutie la fel, dar pe care scrie si BREMBO, ia-le pe alea ca sunt originale (ce pune Dacia in service ) si frana prinde foarte bine.

                    Comment


                    • sunt cam nou in domeniul asta si am multe de invatat, am cu placutele din fabrica 27000 si au cam 8 milimetri ca cat e minimul la placute ca sa stiu cat sa mai stau cu ele? va multumesc

                      Comment


                      • salut

                        care din voi a umblat la frane pe spate.......pareri?la cati km trebuie sa schimbam ferourile?

                        Comment


                        • Din cate am inteles si de la alti colegi, se schimba/verifica pe la 180-200.000 km.

                          CristiStreulea a desfacut ferodourile pt verificare/curatare.
                          Uite aici tutorialul

                          Comment


                          • asa arata placutele de frana de pe masina mea. mai au material peste 1 cm. arata bine la 33600 km?
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • nu le-ai schimbat deloc? eu la 25k ...mai aveau 3mm de carne pe ele. acum,ce să zic...eu merg 99% în oraș,iar Bucureștiul e varză. așa că eu zic că arată foarte bine plăcuțele tale!
                              sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                              Comment


                              • never ever. si sper sa merg cu astea si la 55 000
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google