Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am pus de 3 zile placute noi de VAN ca mi-am schimbat si eu discurile si etrierii cu unele de VAN si este intradevar diferenta mare.

    Pe placute am dat 70 ron din targ au acelasi cod ca cele originale si sunt la fel la fel nici o diferenta.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • N-ai facut o poza la placute sau la cutie macar, sa vedem si noi cat de ''la fel'' sunt la 70 lei cu cele originale...?
      Ferodou' de pe placute ce textura are? Culoare?

      Comment


      • discurile de van sunt aceleasi cu discurile de MCV?
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • in nici un caz...sunt mai mari discurile de van
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • 259 de mcv si 260 de van parca..

            Comment


            • se potrivesc etrierii si discurile de van pe un mcv? mentionez ca am abs
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • nare treaba cu abs
                da normal ca se potrivesc...

                Comment


                • aa bun, merci baieti cred ca investesc si eu intr-un sistem de franare mai breaz
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • ajung si eu la prima schimbare de placute dupa ce am luat masina si am optat pentru ebc green stuff. dupa ce le montez si trec de 200-300 km voi reveni cu impresii. oricum, se spune ca dupa aproximativ 200 km de la montare, placutele incep sa isi faca treaba la capacitate maxima, pana atunci sunt in "rodaj".

                    DSC06383.jpg DSC06386.jpg DSC06390.jpg DSC06388.jpg DSC06391.jpg
                    sigpic

                    Comment


                    • si banuti? cat ai dat
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • am dat 150 lei
                        sigpic

                        Comment


                        • EBC Green Stuff sunt cele despre care ziceati ca uzeaza mai mult discul de frana ? Ce recomandati intre astea si alea de origine ?
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Daca vrei frane mai bune decat cele stock, schimbi discurile cu unele de firma (nu sunt f. scumpe) si bagi EBC-urile de mai sus.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • exact. pt eficientizare a franarii trebuie schimbate cam toate componentele discuri, placute, anvelope. daca se schimba doar placutele, sunt convins ca este bine sa se mearga tot pe cele originale. ma astept ca sa nu fie mare diferenta intre cele originale si ebc, dar, totusi, trebuie sa ma conving pe pielea mea.
                              sigpic

                              Comment


                              • eu imi schimb placutele la 25.000 km e ok?
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google