Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am citit jumate` de zi si acum ma doare capul .....
    Am o intrebare simpla ... sunt bune sau nu ?
    Sunt de la dealer Veverita Aradul Nou. Am aproape 40.000 km si ar trebui sa le schimb. O zi buna si linistita tuturor
    Attached Files
    Last edited by lau; 1 August 2010, 13:22.

    Comment


    • Nu! Nu sunt bune. Cele din fabrica n-au lipit acel abtipild cu codurile echivalente.
      Cumpara ceva aftermarket (Ferodo Premier, ATE, EBC, etc)

      PS: Atat costa? 136 de lei? Enorm pentru ce pot face. In jur de 100 lei costa Ferodo Premier si sunt incomparabil mai bune.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • 163 RON ! este pretul lor ....

        Comment


        • N-am intors capul suficient .
          Deci stai linistit si cumpara ceva de "firma" nu "de origine". Daca nu gasesti in zona ta, ia legatura cu baietii de la DaciaShop de pe forum.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Am avut si eu asa ceva, si ma bucur ca am scapat de ele. Horror...

            Comment


            • Eu am luat pana acum numai de origine de la dealer, pe ele scriau textar , nu stiu cat de apreciate sunt la 170 lei dar pe mine m au multumit pe deplin.

              Comment


              • am o intrebare de ce nu sunt bune sunt de la dealar , deci sunt garantate sunt trw. exista vreo diferenta intre placuta de frana / disc plin si placuta de frana / disc ventilat amandoua de berlina .

                Comment


                • Nu exista diferente intre placute indiferent daca discul e ventilat/plin sau masina nu are/are ABS.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • stiam ceva dar nu eram sigur

                    Comment


                    • Placute TRW : 65 lei, cumparate pentru ultima revizia (inca nu a fost cazul sa le pun )
                      Attached Files

                      Comment


                      • Bine ca exact ce era mai important n-ai pozat, ferodoul )
                        Asa am gasit si eu TRW, la 140 lei si la 70 lei, explicatia vanzatorului a fost ''sunt aceleasi, numa difera codul'' ...no coment.

                        Comment


                        • Originally posted by darksid3 View Post
                          Nu exista diferente intre placute indiferent daca discul e ventilat/plin sau masina nu are/are ABS.
                          Totusi, injinerii de la Dacia au atribuit coduri diferite pentru placutele pentru discuri ventilate/ pline:
                          77 01 208 265 pentru discuri 259/12 (pline)
                          77 01 210 142 pentru discuri 259/20.6 (ventilate)
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • Or fi atribuit...dar implementarea pe piata de desfacere nu are nici o legatura cu ce-au atribuit ei.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Ar fi de interes sa compare cineva placutele cu fiecare din cele 2 coduri, cred ca diferenta nu e la placuta propriu-zisa, ci la acele piese din tabla. Codul respectiv nu e al placutelor in sine, e al pachetului care mai contine pe langa placute si acele piese.
                              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                              Comment


                              • Pai faza e ca sunt pachete care contin acele tablite si altele nu. Ideea e ca, poti merge la un dealer si cand schimba placutele, sa nu schimbe acele tablite. ))
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google