Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @iancucezar: Nu trebuie neaparat facuta. Pana la 30.000 km mai ai ceva.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Originally posted by andrei View Post
      @iancucezar: Nu trebuie neaparat facuta. Pana la 30.000 km mai ai ceva.
      tre sa ma duc si eu la revizia de 30000km....Stie cineva care sunt preturile la piesele schimbate?Sau ce tre schimbat la 30000!
      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

      Comment


      • Ulei, filtru aer, filtru ulei, bujii si eventual placute frana.
        Depinde de service: cum spune si andrei: intre 350 ron si 550ron (ultimul pret cu placute de frana schimbate)

        Comment


        • Originally posted by iancucezar View Post
          Ulei, filtru aer, filtru ulei, bujii si eventual placute frana.
          Depinde de service: cum spune si andrei: intre 350 ron si 550ron (ultimul pret cu placute de frana schimbate)
          cam ce pret au bujiile?Ca vad ca se schimba cam ce am schimbat si lal 20000.....Si ma costat 180lei acuma 4 luni cred....Sa coste 150lei 4bujii?
          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

          Comment


          • Bujiile din cate stiam eu, sunt 80 ron (posibil sa ma insel).
            Insa ce treaba are revizia la 20 000? Tu faci din 15 000 in 15 000.
            Ai facut revizie si la 20 000?

            Comment


            • Originally posted by iancucezar View Post
              Bujiile din cate stiam eu, sunt 80 ron (posibil sa ma insel).
              Insa ce treaba are revizia la 20 000? Tu faci din 15 000 in 15 000.
              Ai facut revizie si la 20 000?
              am facut din 10000 in 10000...Si acuma am ajuns la 28400si vreau sa ma duc cu ea!
              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

              Comment


              • Nu trebuia sa o faci din 10 000 in 10 000. Dar presupun ca a fost alegerea ta, si nu ti-a impus nimeni sa o faci asa de des.
                PS: nu mai da quote la mesajul precedent, caci se intelege ca la el raspunzi. ( ca altfel te "premiaza" moderatorii).
                De unde esti? Daca esti din buc: sa te duci la dacoserv, amg, adras oltenitei.

                Comment


                • Sunt din craiova!Am vb cu cei de la dacia si miau zis ca revizia se face la 15000 dar pt binele masinii sa o fac la 10000!
                  Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                  Comment


                  • Din 15000 in 15000, nu-i fac rau masinii.
                    Oricum raspunsul il ai mai sus. Parerea mea este ca dai banii de pomana.
                    Mai bine iti pui un ulei sintetic mobil1 de ex, si te duci la 15 000, asa cum trebuie.
                    Multa bafta

                    Comment


                    • Acuma nu mai vrea sa amestec uleiu,am mers numai cu ulei dacia si nu are rost sa il schimb!O sa ma duc sa imi iiau factura de la 20000 sa va spun sigur cat a costat ....Dar stiu sigur ca nu am trecut de 2mil!
                      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                      Comment


                      • Uleiul full synt de la Mobil e peste cel de la dacia, care e semi-sintetic.
                        Dar e alegerea ta, masina ta.

                        Comment


                        • Colegu treci pe ulei sintetic si lasa uleiul dacia oil.Foloseste un Mobil 1 5W40 si mergi la revizie la 15 000km sau la an.Ei te cheama mai devreme ca sa-si vanda produsele cat mai repede...Masina nu pateste nimic daca respecti indicatiile producatorului.Bafta!

                          Comment


                          • Pai fratilor nu are nimik daca le amestec acuma?
                            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                            Comment


                            • Cum sa le amesteci?
                              Il scoti pe cel dacia oil, si il pui pe cel full synt.
                              Cand faci schimbul de ulei.

                              Comment


                              • Este o prob....In motor tot mai ramane ulei,si se amesteca!Multi oameni miau zis sa bag ce am folosit de prima data ca va face spuma!Mai bine mai mai des pt ca uleiu e viata motorului!
                                Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google