Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E mai ieftin cu revizii mai rare si au ajuns la concluzia ca nu necesita interval mai des plus ca la revizie nu schimba segmenti, injectoare si altele...Pentru un schimb de ulei si filtre poti merge in service si fara sa faci revizia
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Dar un inginer de la dealer-ul din Arad mi-a spus ca totul se schimb la revizia.Deci nu are rost sa mergi sa iti schimbi uleiul la x km,sau mai stiu eu ce filtru la y km.
      Mergi la 1 an ,sau 20 de mii in cazul meu.

      Comment


      • @V@ly 1.4 MPI: Daca ai carnete vechi, asta e. Masinile livrate dupa 8 februarie au intervalul de revizie modificat.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Mersi mult andrei.Vreo explicatie careva de ce s-a marit intervalul la loganuri livrate dupa feb 2008?
          :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

          Comment


          • Darksid3 e baiat destept. Ti-a raspuns cu o zi inainte la intrebarea pe care ai pus-o tu acum...
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Salutare am 43800 si se aproprie revizia de 45000 daca cumpar eu toate cele necesare ptr revizie la dacoserv ma primesc cu ele ? (dacoservrul din b-dul Preciziei)
              Ma gandesc ca poate le gasesc la un pret bun si deh ... ma duc schimba si aia e.
              Placutele de frana par ok adica te scot prin geam ...
              O lista cu ce se schimba va rog desi s-a mai postat dar putin mai detaliata
              Multumesc

              Comment


              • Eu iti spun doar ca si la mine trebuie revizia de 30k si ma duc in targ vitan, imi iau uleiul si filtrele si ma duc la daco serv , care te primesc cu consumabilele tale.La fel ca la tine... placutele originale mai au destula "carne"
                in rest....mai asteapta si alte opinii de la cei care au facut revizia de 45k
                succes

                Comment


                • Si eu trebuie sa ma duc sa fac revizia, eu am placutele cumparate deja, sunt curios daca trebuie schimbate,am 45 imediat cu ea,si nu au fost schimbate de fel pana acuma,parerea mea ii ca trebuie sa le schimbe nu de alta dar, ce fac dupa 5-10 mii vin inapoi cu ea sa-mi schimbe placutele!
                  Eu zic ca o sa le schimbe la 45 si placutele!
                  sigpic

                  Comment


                  • Placutele de frana par ok adica te scot prin geam ...
                    nu inseamna ca daca te scot prin geam nu sunt uzate. sau daca se uzeaza placutele nu mai tine frana. cel mai bine e sa le verifici. in urma controlului poti "sa vezi cand" sa le schimbi. dar daca mai tin 2000-3000 de km mai bine le schimbi pentru ca o sa uiti de ele si apoi o sa se distruga si discurile.
                    Problemele se creeaza...Solutiile exista deja.

                    Comment


                    • In general placutele de frana la logan sunt schimbate la 30.000 km. Cam atata tin. In rest sunt exceptii care au schimbat mai devreme sau mai tarziu. Depinde de stilul de condus in primul rand, dar si de alte aspecte.
                      Personal le-am schimbat prima data la 45.000 (prea mult nu mai rezistau) iar apoi la 30.000 de doua ori.
                      It's nice to be important but it's more important to be nice!

                      Comment


                      • am si eu o intrebare,nu stiu daca s-a mai pus,revizia la logan se poate face si in alta tara decat romania???

                        Comment


                        • Joi m`am programat pt revizia de 30k , mi`au spun ca manopera cu consumabilele mele ma costa 85 ron. (dacoserv)
                          Ma duc maine in vitan imi iau ulei ELF(ce recomandati? ) pret , in jur de 100ron , filtru aer/benzina , in jur de 50 ron. total aprox. 235 ron , fata de cat mi`au zis ei mie daca puneam consumabilele lor : 630ron
                          Placutele nu le schimb ca mai au de lucrat. eventual dca se uzeaza pana la viitoarea revizie pe pun la un oarecae service sau chiar acs.
                          Sfatul meu , duceti`va cu consumabilele voastre.

                          Comment


                          • Daca tot iei Elf si nu ai posibilitatea sa iei un ulei mai scump baga un Elf 5w30.

                            Comment


                            • nu nu , 10W40 , si Elf nu e chiar asa de prost , fata de oil-u` de la dacia.

                              Originally posted by andreea13 View Post
                              Joi m`am programat pt revizia de 30k , mi`au spun ca manopera cu consumabilele mele ma costa 85 ron. (dacoserv)
                              Ma duc maine in vitan imi iau ulei ELF(ce recomandati? ) pret , in jur de 100ron , filtru aer/benzina , in jur de 50 ron. total aprox. 235 ron , fata de cat mi`au zis ei mie daca puneam consumabilele lor : 630ron
                              Placutele nu le schimb ca mai au de lucrat. eventual dca se uzeaza pana la viitoarea revizie pe pun la un oarecae service sau chiar acs.
                              Sfatul meu , duceti`va cu consumabilele voastre.
                              EDIT: am facut cumparaturile (St Gloriei , bucurestii noi) , ulei ELF competion 10W40 (94 ron , 4 litri )
                              flitru ulei(16 ron) , filtru aer(37 ron)
                              Last edited by CataFOF; 17 December 2008, 11:43. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Gata , sa realizat si revizia , cost manopera 85 ron.
                                f de treaba servicul...recomanda cu incredere , nici u am intrat bine pe poarta si ma si preluat un domn...acte , dus la mecanic , etc juma de ora a durat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google