Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by valeriuciprian View Post
    Revizie 15.000 km la Logan 1.6 16v la Nalba Galati.
    Toate piesele si lichidele luate de la service.Mi s-a returmat ulei de motor (mai putin de 1 litru) si aproximativ 500-600 g de antigel.
    sa controlezi uleiul dimineata ca la carte scrie ca intra 4,8l si tie tiau dat 500-600 inapoi

    Comment


    • De fapt e vorba de antigel
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Da...acum vad ca filtrul de aer nu e trecut in factura...dimineata ma voi uita la masina sa vad daca l-au schimbat ...poate l-au schimbat si e bonus din partea lor
        sigpic

        Comment


        • Cred ca ar fi criminal sa nu ti-l fi schimbat
          De obicei, in momentul in care este oferit bonus un produs comercial, acesta este trecut pe factura, rolul principal fiind de scadere din gestiune si de evidentiere a lui (trecut si pus un pret nul, ori jos un discount care sa fie de valoarea lui)
          Interesant subiectul!
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • Nu va mai stresati ca a fost schimbat mai mult ca sigur.

            Spre exemplu in Arad NU scrie piesele in amanunt, scrie doar ''piese schimb'' si trece valoarea... (deci e clar ca jongleaza si acolo cativa lei)
            Cand am timp o sa pun si poza facturii, numai sa nu radeti )))

            Comment


            • am si eu o intrebare; aveti idee cat costa revizia la 1 an cu toate ca este si acum in garantie? multam

              si am 7000km la loganelul meu laureate. daca imi puteti spune si ce ii face.
              Last edited by GeorgeLB; 21 January 2009, 23:29. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • salut in curand o sa fac si eu revizia de 20k de km la dci, aveti ideii cam ce ar trebui sa schimbe? inafara de ulei,filtru ulei , filtru motorina, filtru aer ar mai fi ceva la care ar trebui sa ma astept? sau cam atat ? ps salut la toata lumea!! acesta e primu meu post, de ceva timp stau si citesc pe aici ))
                pps scz acum am vazut ca am postat la benzina scz
                Last edited by justkta; 22 January 2009, 00:15.

                Comment


                • Ok, chiar vroiam sa iti zic...
                  Uite aici material de lectura:
                  Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.


                  "Ualcam in za clab"!
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • multumesc 77sky acum ma uit putin peste "materialul de lectura" si ms de primirea calduroasa in club ;-) Desi sunt pe aici de ceva vreme doar ca m-am documentat mai mult si nu am postat
                    Last edited by justkta; 22 January 2009, 00:23.

                    Comment


                    • 23.01.2009 -revizie 1 an, 9382 km, logan 1.6 Kiss
                      Manopera (FTVA):
                      -receptie vehicul si diagnosticare= 22.69 lei
                      -inlocuire filtru aer= 13.61 lei
                      -revizie generala=77.15 lei
                      -spalat exterior=12.71 lei
                      Total manopera FTVA= 126.16 lei
                      Piese (FTVA):
                      -filtru ulei=32.45 lei
                      -element filtrant aer=49.05 lei
                      -ulei elf SXR 5w40 4L= 155.97 lei
                      Total Piese FTVA= 237.47 lei
                      Total general FTVA= 363.63 lei
                      TVA 19%=69.09 lei
                      Total de plata= 432.72 lei
                      Dacia Service Cluj Feleac
                      Sunt multumit de servicii.
                      Last edited by darksid3; 23 January 2009, 12:35. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Astazi am facut si eu revizia de un an,logan 1.6 mpi kiss,la 10.300 km,am intrat la 08.15 si am iesit la ora 09.30.Manopera a fost 87,51 lei cu toate piesele mele si anume:
                        -filtru aer-moca(facut rost de el)
                        -ulei Texaco Havoline Special LGO 5w-30,ACEA:A1/B1,API:SL/Energy Conserving(cica sintetic scrie pe bidon pe verso),SPANIA 4 litri+filtru ulei Texaco=90lei(la service era 144 parca)
                        -filtru habitaclu MANN CU1829 luat cu 61 lei si schimbat de mine.
                        S-a miscat bine mecanicul mai ales ca era o cunostinta de-a mea,curios a fost ca nu a gasit la busonul de ulei garnitura aceea de cupru si mi-a pus-o de la el.Pareri sa zic ca trage o idee mai bine dar cauza cred ca este filtrul de aer nou,cel vechi fiind imbacsit,acelasi zgomot la motor deci nimic surprinzator.Uleiul vechi(de fabrica) era destul de negru semn ca si-a facut datoria bine in motor.
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • Filtru ulei la 90 de lei???...sper ca ai vrut sa zici 9 lei ...aaaa te-ai referit la ulei+filtru, asa e ok
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Eu din ce "traduc", inteleg ca e vorba la acel pret de doua produse: ulei+filtru de ulei...

                            Asteptam verdictul clientului
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • 4 litri Ulei+filtru ulei(bonus)=90 lei
                              Last edited by burtosu; 23 January 2009, 16:51. Reason: Automerged Doublepost
                              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                              Comment


                              • Probabil au uitat sa puna garnitura la filtrul de ulei in fabrica, se mai intampla.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google