Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai ca la prima revizie plus placutele...dar la km tai nu prea vad de ce sa schimbe placutele. Mai merg pana la urmatoarea revizie garantat.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • ...macar verificate...au inceput sa aiba scartaitul ala ascutit specific...
      Deci in rest cam la fel ca la prima...Multumesc

      Comment


      • Depinde ce stil de mers ai....sub 30.000 km, ca sa schimbi placutele, inseamna sa mergi destul de sportiv.
        Da, e indicat sa fie verificate.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • mkorneliu ai grija cu franele si eu am fost multzumit de cei de la amg pantelimon pana am ajuns cu masina la itp si cand au vreificat franele tinea cam 30-35 % pe spate... daca cumva ai observat k au schimbat doar placutele si atat adik nu au umblat si la repartitor care este undeva sub masina in spate eu zic sa treci pe la service iara pt un test sau eventual aierisestele tu sa fi sigur. eu am facut si revizia si itp in aceiasi zi si mi-a respins-o din cauza la frane si la mecanici nostri priceputzi
          E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

          Comment


          • Revizie Logan PH2 20000 Km

            Salutare , uite ca am facut 20000 de km cu loganelul din dotare, laureate, 1.4 MPI. Am fost astazi zi am facut revizia. Mi`au schimbat uleiul, filtrul, si filtrul e aer, plus ca a facut toate verificarile de rigoare. M`a felicitat mecanicul si a ramas surprins cand a vazut ca masina nu are nici un fel de joc la bucsaraie si ca placutele de frana nu sunt uzate mai deloc(doar 1 mm). Revizia m`a costat 298 Ron la Sicaro Brasov. Am stat langa masina pana a terminat revizia, mecanicul a fost foarte de treaba si mi`a raspuns la toate intrebarile. Am pus ulei Elf 5w40. Revin cu preturile mai tarziu ca am uitat factura in masina :P Va salut si drumuri bune va doresc.



            simism

            Comment


            • Era culmea sa ai joc la bucse la acesti km!

              Comment


              • Salutare la toata lumea. Aveti idee cat costa efectaurea primei revizii in Craiova si daca da, cum trebuie procedat? Loganul meu are un motor de 1.6 MPI si am facut cu el 9300 km.

                Comment


                • Azi o sa fac revizia singur. Masina are 53000 si deja am uleiul in ea de 13.000 km. M-am trezit de dimineata si am facut aprovizionarea:

                  Ulei Castrol Magnatec 5W40 C3 la bidon de 4L: 150 roni
                  Filtru ulei: 25 roni
                  Filtru aer: 10 roni
                  Filtru polen: 65 roni
                  Placute Bosch: 80 roni
                  2 becuri H1 Philips: 20 roni
                  Manopera: o fac singur


                  Total 350 roni si am schimbat toate consumabilele. Mai ieftin nici ca se poate.
                  sigpic

                  Comment


                  • ...de curiozitate: ce faci cu uleiul uzat?

                    Comment


                    • Stie cineva daca la prima revizie, cea de 20000 de km unele service-uri imi accepta Mobil 1? Sau pierd garantia?

                      Comment


                      • Da pe gard sa nu rugineasca si nu mai da bani pe vopsea

                        Comment


                        • Originally posted by sinx View Post
                          Azi o sa fac revizia singur. Masina are 53000 si deja am uleiul in ea de 13.000 km. M-am trezit de dimineata si am facut aprovizionarea:

                          Ulei Castrol Magnatec 5W40 C3 la bidon de 4L: 150 roni
                          Filtru ulei: 25 roni
                          Filtru aer: 10 roni
                          Filtru polen: 65 roni
                          Placute Bosch: 80 roni
                          2 becuri H1 Philips: 20 roni
                          Manopera: o fac singur


                          Total 350 roni si am schimbat toate consumabilele. Mai ieftin nici ca se poate.
                          Filtrul de aer pentru 1.4 este 38 Ron. Am cumparat zilele trecute.

                          Comment


                          • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                            ...de curiozitate: ce faci cu uleiul uzat?
                            o sa schimb uleiul la unchiul meu, care sta in provincie... am drum pe acolo si imi si place sa mesteresc... uleiul o sa il las lui ca are la ce sa il foloseasca...gard, utilaje, etc.

                            Originally posted by Urs View Post
                            Filtrul de aer pentru 1.4 este 38 Ron. Am cumparat zilele trecute.
                            cam atat era si unde am cumparat eu, numai ca mi-a lasat din pret ca am luat tot gramada... am luat si pentru masina lu` tata. La un total de 700 lei mi-a lasat 30 de lei discount... a calculat fitrul la 10 lei ;)
                            Last edited by sinx; 9 August 2009, 16:39. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • am citit pe aici si am vazut k la 60000 km trebuie facuta cam obligatoriu o revizie mai serioasa (peste cea de 4 ani am sarit, mi-a schimbat tati uleiul). imi poate spune cineva cam cat costa? in ultimele zile am un zgomot mai ciudat, ca si cand ar prinde cureaua. nu se aude tot timpul, dar e deranjant si sigur nu e de bine. ceva sugestii? multumesc anticipat

                              Comment


                              • Revizie 40.000 de km Logan 1.4 MPI

                                Piese
                                Bujii 94 RON (din service)
                                Filtru aer 50 RON (din service)
                                Filtru ulei 39 RON
                                Ulei Mobil (3l) 123 RON

                                Manopera 205 RON

                                TOTAL 511 RON
                                http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google