Jante Cromate - Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Cromate - Probleme

    Salut,

    Am un set de jante cromate luate acum 2 ani si din cauza imprastierii cu sare si solutii pentru gheata aruncate pe asfalt ,lacul dupa ele a inceput sa se exfolieze si sa se pateze cromul de pe janta -arata ca o depunere de calcar pe tevi).M-am interesat pe la vulcanizari si cam nimeni nu stie unde se reconditioneaza asa ceva.

    Poate cineva are aceeasi problema si a rezolvat-o.
    Am atasat si o poza

    Multumesc
    Attached Files

  • #2
    Sunt niste baieti in bucuresti care polisheaza toata janta ar costa cam 500lei toate 4 sa le faci . Bafta
    ABS+ 1.6

    Comment


    • #3
      In primul rand alea nu sunt jante cromate, sunt polishate. In al doilea rand nu sunt de calitate. Ca solutii poti polisha din nou janta, apoi lacuita cu o solutie speciala, sau o poti vopsi.
      De curiozitatea, cat ai dat pe ele?
      sigpic

      Comment


      • #4
        mcnalex la 500 lei toate 4 , cu 350ron le sablezi si le vopsesti in camp electrostatic ...

        Comment


        • #5
          1200 lei set

          O fi vorba si de calitate,cu toate ca am vazut si OZ,Borbet sau Dezent cu aceeasi problema.
          O sa vb cu un prieten care e vopsitor la autoklass sa le traga la polish si lac.


          Mersi baieti pentru help.
          Last edited by unlimited; 25 March 2010, 12:58. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Una e sa le sablezi si sa le vopsesti si una e sa fie polishate , daca le vopsesti nu poti sa imiti cu vopsea efectul polishului ... depinde de gusturi
            ABS+ 1.6

            Comment


            • #7
              Nu e polish de vopsea.
              Daca le sablezi o sa le strici, nu o sa mai ai veci efectul ala.
              sigpic

              Comment


              • #8
                pt. curatarea acelor pete foloseste detratant il gasesti mai in toate supermarketurile...o sa vezi k face minuni

                Comment


                • #9
                  te pot ajuta baietii de pe www.**************.ro

                  ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Va salut! si eu am jante asemanatoare cu ale tale, in schimb nu am avut nici un fel de problema cu sarea sau ceva de genul in 2 ani de zile de cand le am.

                    o intrebare pentru cei dornici sa imi raspunda si mie:
                    mi-am acrosat si eu la o janta partea polishata si se vede destul de urat, cum pot remedia aceasta problema?? (scuzati-mi jegul de pe roata)
                    Attached Files

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google