Cum Curatam Eficient Presurile De La Masina Noastra?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Curatam Eficient Presurile De La Masina Noastra?

    Va supun atentiei presurile murdare ale masinii mele. Cum stim cu totii preferam sa le spalam cu un detergent obisnuit si sa le clatim cu apa.

    Dar.........exista un produs special destinat acestei operatiuni. Exista un produs care curata plasticele si cauciucul cu cea mai mare usurinta.

    El se numeste Einszett Plastic Deep Cleaner.

    Iata cum aratau presurile la inceput:




    50/50 dupa ce am sters substanta cu o laveta din microfibra.



    Cum arata un pres netratat si unul tratat:




    Rezultatul final:



    Va multumesc pentru atentie

  • #2
    Si la ce pret se gaseste?

    Comment


    • #3
      vreau si eu ...cat costa ? ...
      Last edited by Dany_DNY; 17 April 2010, 21:02. Reason: ...
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #4
        19.8 Ron, search pe google dupa numele produsului o sa il gasiti usor.

        Bafta baieti

        Comment


        • #5
          este bun si pt cauciucuri ? sau chedere ?
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #6
            Prea scump mai bine dau cu furtunul si le pun la saore ,stau la casa!

            Comment


            • #7
              Da iti poate curata eficient cauciucurile, insa pentru chedere te sfatuiesc sa incerci asa ceva: Einszett Gummi Pflege Rubber Care Stick

              Produsul hraneste in profunzime chederele prevenind imbatrinirea lor

              Originally posted by radu2008 View Post
              Prea scump mai bine dau cu furtunul si le pun la saore ,stau la casa!

              Dupa comparatia asta mirifica, asa ar trebui sa zic cand ma duc la munca. Mai bine merg 50 km pe jos decat sa bag benzina..........metoda zgarcitului ca sa zic asa. Fara nici un fel de aluzie la ce ai zis tu. E optiunea ta daca crezi ca iti poti curata eficient presurile cu apa .

              P.S: Masina tot doar cu apa o speli?
              Last edited by crististreulea; 18 April 2010, 00:28. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Te rog sa ma scuzi daca i-ti stric bussines-ul, dar decat sa "hranesc" chederele pe banii astia mai bine le schimb.
                L.E. Eu sunt omul care spala masina doar cu apa si foarte rar...

                Comment


                • #9
                  Originally posted by vasile78 View Post
                  Te rog sa ma scuzi daca i-ti stric bussines-ul, dar decat sa "hranesc" chederele pe banii astia mai bine le schimb.
                  L.E. Eu sunt omul care spala masina doar cu apa si foarte rar...

                  Fiecare e liber sa faca cum vrea, insa a spune ca e tot una sa o speli cu apa fata de a o spala cu sampon nu prea se pupa.

                  Intelegi unde bat?

                  Practic nu ai cum sa ma convingi ca e mai bine sa schimbi chederele decat sa le hranesti.

                  P.S; Acum depinde fiecare cum vrea sa ii arate masina.......

                  Comment


                  • #10
                    Eu cand nu o duc la spalatorie o spal pe la tara sau altundeva cu gel de dus
                    Presurile le spal cu dero si ies ca noi.Plus ca miros si drumos apoi
                    Cu chederele nu am treaba,doar sterse cu carpa umeda.
                    Dupa cum vad in semnatura ta,cred ca ii faci putina reclama
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • #11
                      Asa faceam si eu pana nu demult, insa am tras concluzia ca termenul " ca noi" era de fapt o cioara vopsita. Detergentul imi usca presurile si mi le albea. Ceea ce e normal, contine surfactanti anionici si ceva aicizi care ataca in timp cauciucurile sau plasticele.

                      Gelul de dus ca sa fiu sincer nu l-am incercat niciodata. Imi poti spune exact ce marca?

                      P.S: Daca detergentul de vase sunt ferm convins ca iti usuca vopseaua, atunci gelul de dus sincer nu m-a dus capul sa il incerc pana acum sa vad ce efect are

                      Merci
                      Last edited by colin; 17 April 2010, 22:43.

                      Comment


                      • #12
                        Da asa se intampla cu ele,dar daca nu le clatesti bine.Eu le clatesc bine si nu am probleme de 5 ani numa asa le spal.
                        Gelu de dus imi place cum spala masina Marca nu cred ca e importanta,gel de dus sa fie da nu din ala la 2 lei 5 litri .


                        Tin sa precizez ca vorbesc de gel de dus pentru oameni.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #13
                          Spuma activa,ies negre si imaculate,o alternativa iefftina.
                          @Colin nu mai pune la indoiala solutiile colegilor fiecare spala cu ce cred ce e mai bine,daca tu crezi ca solutia ta minune face treaba buna asta nu inseamna ca alternativele dau gres.
                          Aici e sectiunea intretinere si nu bursa.

                          Comment


                          • #14
                            Deci trebuie incercata faza cu gelul de dus!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by crull View Post
                              Spuma activa,ies negre si imaculate,o alternativa iefftina.
                              @Colin nu mai pune la indoiala solutiile colegilor fiecare spala cu ce cred ce e mai bine,daca tu crezi ca solutia ta minune face treaba buna asta nu inseamna ca alternativele dau gres.
                              Aici e sectiunea intretinere si nu bursa.
                              Maestre ti-am explicat cu argumente de ce cred ca solutiile colegilor dau gres si daca nu ma insel, chiar am intrebat de ce cred ca solutiile lor sunt bune.

                              Te rog frunzareste mai bine threadul inainte sa faci acuzatii!

                              On:Topic, Spuma activa, nu este buna pentru cauciucuri, de ce? Pai sa imi spuna de ce le-au albit bandourile colegilor care sunt sigur ca au patit asta dupa ani si ani de folosire.

                              In compozitia ei se regaseste dupa denumirea populara soda caustica. Acizii in general se stie ca nu prea fac bine cauciucului sau plasticelor. Indiferent ca vorbim de fibra sintetica sau naturala.

                              Multumesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google